Aliyev: Azerbaycan büyük ekonomik istikrar yakaldı

08 Nisan 2013 Pazartesi 11:53
Bu haber 182 kez okundu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ülkesindeki siyasi istikrarın başta enerji sektörü olmak üzere ekonomiye büyük katkı sağladığını ifade etti. Başkent Bakü’de düzenlenen Dünya Ekonomi Forumu’na katılan İlhan Aliyev, “Kafkasya...

Aliyev: Azerbaycan büyük ekonomik istikrar yakaldı
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ülkesindeki siyasi istikrarın başta enerji sektörü olmak üzere ekonomiye büyük katkı sağladığını ifade etti. Başkent Bakü’de düzenlenen Dünya Ekonomi Forumu’na katılan İlhan Aliyev, “Kafkasya ve Orta Asya'nın Geleceği İçin Stratejik Diyalog “konulu toplantıda katılımcılara hitap etti. İlhan Aliyev, Azerbaycan’ın enerji sektörüne büyük yatırımlar çektiğini hatırlatarak, ülkesinin refah seviyesinin de buna orantılı olarak yükseldiğinin altını çizdi.

Azerbaycan'da son 10 yılda işsizlik oranının yüzde 2,5’e kadar gerilediğini belirten Aliyev, buna bağlı olarak yoksulluğun da yüzde 6’ya kadar düştüğünü ifade etti. Azerbaycan’ın SSCB’nin dağılmasından hemen sonra bağımsızlığını ilan ettiğini hatırlatan Azeri lider, ülkesinin bağımsızlığın ilk yıllarında sıkıntılı bir dönem yaşadığını ifade etti.
Bakü’deki toplantıda Türkiye’yi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız temsil ediyor.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x