Balabanoğlu: İnegöl, mobilyasıyla dünyaya yön veriyor

08 Nisan 2013 Pazartesi 11:45
Bu haber 112 kez okundu

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, İnegöl mobilya sektörünün son yıllarda dünyaya yön verir hale geldiğini söyledi. Balabanoğlu, ar-ge ve tasarıma odaklanan firmaların, başta İtalya...

Balabanoğlu: İnegöl, mobilyasıyla dünyaya yön veriyor
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, İnegöl mobilya sektörünün son yıllarda dünyaya yön verir hale geldiğini söyledi. Balabanoğlu, ar-ge ve tasarıma odaklanan firmaların, başta İtalya olmak üzere sektörün merkezi konumundaki ülkelere ciddi miktarda ihracat yaptıklarını kaydetti.
TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, İnegöl’de düzenlenen Mobilya ve Dekorasyon Fuarını (MODEF) ziyaret etti.
İnegöl mobilyalarının, kalitelerini bütün dünyaya nasıl kabul ettirdiğinin fuara bakılınca anlaşıldığını ifade eden TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balbanoğlu, şöyle konuştu: “İnegöl mobilyacılarının çok ciddi miktarlarda ihracat yaptıklarını biliyoruz ve kendilerinin daha fazlasını yapabileceklerine inanıyoruz. Aynı şekilde tasarladıkları yeni modellerle de mobilya sektöründe dünyaya yön verdiklerini ve ar ge’ye yöneldiklerini görüyoruz. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, İnegöl mobilya sektörü Türkiye’nin 2023 hedefine kilitlenmiş. Mobilya sektörü bu süreçte kendisine düşeni fazlasıyla yerine getirecektir. Mobilya sektörünün diğer sektörlerimize örnek olmasını diliyorum.”
İnegöl’de yılda iki kez fuar düzenlenmesine rağmen, İnegöllü mobilyacıların İstanbul’da ve çeşitli yerlerdeki fuarlara da katıldığını vurgulayan Balabanoğlu, “İnegöllü mobilyacılar İtalya, Almanya ve Rusya gibi ülkelerin de fuarlarına katılıp, kendilerini gösteriyorlar ve alt yapılarına önem veriyorlar.” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x