Sanayi üretimi yüzde 4,4 arttı

08 Nisan 2013 Pazartesi 11:34
Bu haber 239 kez okundu

Sanayi Üretim Endeksi, Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,4 arttı. Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi yüzde 3,2 düşüş, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 7...

Sanayi üretimi yüzde 4,4 arttı
Sanayi Üretim Endeksi, Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,4 arttı. Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi yüzde 3,2 düşüş, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 7 artış, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi de yüzde 7,2 düşüş gösterdi.

Sanayi Üretim Endeksi Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 1,5 arttı. Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi yüzde 2,2, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 2 artarken elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi ise yüzde 1,9 azaldı. Ana sanayi grupları (MIGs) sınıflamasına göre Şubat ayında üretim endeksinde bir önceki aya göre en yüksek artış yüzde 5,9 ile sermaye malı imalatında gerçekleşti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x