Cihan Haber Ajansı Gündemi

08 Nisan 2013 Pazartesi 09:27
Bu haber 183 kez okundu

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılacak Birleşmiş Milletler Ormancılık Forumu 10. toplantısına katılacak. Öğleden sonra ise Bakanlar Kurulu Erdoğan başkanlığında toplanacak.(10.00 - 14.00 -...

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılacak Birleşmiş Milletler Ormancılık Forumu 10. toplantısına katılacak. Öğleden sonra ise Bakanlar Kurulu Erdoğan başkanlığında toplanacak.(10.00 - 14.00 - İstanbul -Ankara)

POLİTİKA

– Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Karayolları Bölge Müdürleri toplantısına katılacak. (09.00 - Ankara)

– AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Dr. Hicran Kazancı ile parti genel merkezinde görüşecek. (12.30 - Ankara)

EKONOMİ

-TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Karaman’da, çevre illerin oda başkanları ile toplantı yapacak. Ticaret ve Sanayi Odası binasının açılışına da katılacak olan Hisarcıklıoğlu, TOBB Yatılı Fen Lisesi inşaatını ve valiliği ziyaret edecek, Karaman'a Değer Katanlar Töreni'nde ödül verecek. (10.30 - 14.30 - Karaman)

DÜNYA

-Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen “Dünya Ekonomik Forumu” toplantısı takip ediliyor.

-Suriye ile ilgili gelişmeler izleniyor.

GÜNCEL

-"Türkiye'nin bölgesinde etkin rol oynayabilmesi için PKK terörünü çözmesi gerekir" (Özel)
Amerika San Diego Eyalet Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Kuru, Türkiye'nin bölgesinde önemli bir rol oynayabilmesi için ister Kürt meselesi densin ister PKK terörü densin bu sorunun hallolması gerektiğini söyledi. Kuru, kendi içinde barışı sağlayamamış bir ülkenin başkalarına ders vermesinin çok zor olacağına dikkat çekti.

-Ergenekon davasında sanıkların yargılanmasına İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edilecek. (09.30 -İstanbul)

-Polis Teşkilatının Kuruluşunun 168. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Diyarbakır’ın Dağkapı meydanında polis tanıtım standı açılacak. İkindi vakti Ulu Cami’de mevlit okutulacak. (10.00 - Diyarbakır)

SPOR

-Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Real Madrid maçı öncesi basın toplantısı düzenleyecek (20.00)

-Galatasaray, Real Madrid maçının hazırlıklarını yapacağı antrenmanla tamamlayacak (19.00)

-Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Galatasaray maçı öncesinde basın toplantısı yapacak (17.15)

-Real Madrid, Galatasaray maçının son çalışmasını yapacak (15.00)

-Spor Toto Süper Lig’de Bursaspor-Beşiktaş maçı oynanacak (20.00)

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x