Sivaslı kahvecinin ilginç koleksiyonu

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 153 kez okundu

SİVAS (CİHAN)- Sivaslı kahveci Osman Gürsözlü, yaptığı koleksiyonla dikkat çekiyor. Kahvehanesinin duvarlarını Sivas'ın

Sivaslı kahvecinin ilginç koleksiyonu
SİVAS (CİHAN)- Sivaslı kahveci Osman Gürsözlü, yaptığı koleksiyonla dikkat çekiyor. Kahvehanesinin duvarlarını Sivas'ın 'deli' diye bilinen tanıdık simaları ile süsleyen Osman Gürsözlü, ``Bunların sayesinde yüzümüz gülüyor.`` dedi.

8 senedir işlettiği kahvehanenin duvarlarını eski eşyalarla müzeye çeviren 65 yaşındaki Osman Gürsözlü, Sivas'ın maskotları olarak tanınan ünlü simalar için de ayırdığı köşe ile kahvehaneye gelenlere tebessüm ettiriyor. Levent'inden Memed'ine, Fatma'sından Cemali'ne, Nuran'ından Metin'ine, İbo'sundan Doğan'ına kadar Sivas'ta ``Deli`` olarak tanınan ve şehrin adeta maskotları olan ünlü simaların fotoğraflarını çerçevelettirerek kahvehanenin duvarlarını süsleyen Osman Gürsözlü, onların da bu şehrin sakinlerinden biri olduğuna vurgu yapıyor. Gürsözlü, ``Bizim caddelerimizi ve sokaklarımızda geziyor ve hayatımıza renk katıyorlar, bizi şenlendiriyorlar`` dedi.

Kahvehanede Sivas'ın maskotlarının fotoğraflarını gören vatandaşların uzun uzun inceleyip tebessüm ettiğini belirten Gürsözlü, ``Onlar da bizim bir parçamız, biz onları seviyoruz. Onları da Allah yarattı, onlar sayesinde yüzümüz gülüyor. 'Onlar olmasa bu dünya çekilmez' diye bir söz vardır. Biz de bundan hareketle Sivas'ta yaşayanların fotoğraflarını biriktirerek çerçevelettirdik ve kahvede bir köşe ayırdık.`` ifadelerini kullandı.

Kahvede Sivas’ın en önemli maskotlarından biri olan ve dikkat çeken etkinliklerin takipçisi Levent’in de fotoğrafı bulunuyor. Fotoğrafının kahvehanede asılı olduğunu öğrenen Levent, hoşuna gittiğini söyledi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x