Van Valisi Karaloğlu, İzmir'de Şifa Üniversitesi’ni ziyaret etti

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 97 kez okundu

İZMİR (CİHAN)- 19. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı (MARBLE 2013) dolayısıyla İzmir’de bulunan

Van Valisi Karaloğlu, İzmir'de Şifa Üniversitesi'ni ziyaret etti
İZMİR (CİHAN)- 19. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı (MARBLE 2013) dolayısıyla İzmir’de bulunan Van Valisi Münir Karaloğlu, Şifa Üniversitesi’ni ziyaret etti. Derslikleri, kütüphane ve laboratuvarları gezen Karaloğlu, teknolojik donanımından oldukça etkilendiğini söyledi.

İşadamlarıyla birlikte İzmir’e çıkarma yapan Vali Karaloğlu’na Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mirza Nadiroğlu, Gökçenay Group Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Gökçenay, Başkan Yardımcısı Halil Gökçenay ile Merkür TV Genel Yayın Yönetmeni İsmail Topçuoğlu eşlik etti. Misafir heyeti Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Erdoğan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarsılmaz, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H.Hüseyin Yılmaz ve öğrenciler karşıladı. Karaloğlu ve beraberindekiler, Diş Hekimliği Fakültesi’nin son teknolojiyle donatılmış Fantom Laboratuvarı ile Tıp Fakültesi’nin Türkiye’nin ilk plastinasyon kadavrasının kullanıldığı Anatomi Laboratuvarı’ndan etkilendi. Laboratuvardaki öğrencilerle bir süre sohbet eden Karaloğlu, üniversitenin eğitim sistemi ve Şifa Hastaneleri hakkında da bilgi aldı.

'VAN DA İZMİR’İ UNUTMADI'

Ziyaret sırasında basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Vali Münir Karaloğlu, İzmir’in Van depreminde gösterdiği fedakârlığı unutmadıklarını söyledi. Depremden hemen sonra İzmir’den hem insan kaynağı olarak hem de maddi ve ayni anlamda çok ciddi yardımlar geldiğini hatırlatarak, bir kere daha teşekkür etti. İzmir ile Van arasında birçok alanda işbirliklerinin devam ettiğini vurgulayan Karaloğlu, “Şu sıralar Van’ın ilk vakıf üniversitesini, İzmir’deki vakıflarla ortak kuruyoruz. Değişik alanlarda işbirliklerimiz ve ortak projelerimiz var; bunlar gelişerek devam edecek.” dedi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x