Mikrokrediyle açtığı işyeri, yasadışı faaliyet nedeniyle boşaltıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 565 kez okundu

ŞANLIURFA (CİHAN)- Mikro Kredi alarak Haleplibahçe’de 8 ay önce büfe açan Feride O.’nun

Mikrokrediyle açtığı işyeri, yasadışı faaliyet nedeniyle boşaltıldı
ŞANLIURFA (CİHAN)- Mikro Kredi alarak Haleplibahçe’de 8 ay önce büfe açan Feride O.’nun işyeri, yasadışı faaliyette bulunduğu gerekçesi ile boşaltıldı. Eşyaları polis zoruyla dışarı atılan kadın, kendisine iftira atıldığını ileri sürdü.

Feride O. Şanlıurfa’da 8 ay önce Şanlıurfa Belediyesi’nden bin liralık mikro kredi alarak Haleplibehçe’de Belediye’ye ait işyerinde büfe açtı. Ancak Feride O.’nun kadın ve uyuşturucu ticareti yaptığı yönünde belediyeye çok sayıda şikayet gitti. Belediye yetkilileri şikayet üzerine büfenin kapatılmasına karar verdi. Zabıta ekipleri büfeyi boşaltmak için geldikleri işyerinde büfeyi işleten Feride O.’nun direnişi ile karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine polis duruma müdahale etti. Polis kontrolünde büfenin içerisinde bulunan eşyalar dışarı atıldı. Bu sırada büfe işleten Feride O. Belediye’nin iddialarını ıspatlamadan hüküm verdiğini belirterek ağlamaya başladı. Çocuğunun üzerine sıcak su dökerek yakacağını belirterek yetkilileri tehdit eden kadının çabaları sonuçsuz kaldı.

Eşyaları dışarı atılan ve eşi cezaevinde bulunan kadın, eşyalarının yanına oturarak ağlamaya başladı. Suçlamaları kabul etmeyen Feride O. Belediye personellerinin yakınlarına yer açmak için kendisine iftira atıldığını ileri sürdü. Feride O. ``Esrar ve bayan ticareti yaptığımı söylüyorlar. Ben uyuşturucunun nasıl olduğunu bile bilmiyorum.`` diyerek suçlamaları reddetti.

Şanlıurfa Belediyesi Mikro Kredi Görevlisi ve Belediye Gıda Bankası Şefi Mustafa Oturakçı ise şikayetler üzerine hareket ettiklerini ifade etti. Oturakçı, ``Emniyet müdürlüğüne, Şanlıurfa Belediyesine ve Gıda bankasına gelen şikayetler üzerine burada uyuşturucu ticaretiyle ilgili şikayetler artınca bizde kendi çapımızda yaptığımız çalışmalar sonucunda 2 tane iş yerinin bu işlerle uğraştığını tespit ettik. Buraları boşaltıp kendi işleriyle geçimlerini sağlayan bayanlara yer vereceğiz.`` şeklinde konuştu.

CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x