Miniklerin Hz. Muhammed ile ilgili soruları müftüyü şaşırttı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 123 kez okundu

KAYSERİ (CİHAN)- Kayseri İl Müftüsü Ali Maraşlıgil, Viladet Çocuk Akademisi’nde eğitim gören miniklerle

Miniklerin Hz. Muhammed ile ilgili soruları müftüyü şaşırttı
KAYSERİ (CİHAN)- Kayseri İl Müftüsü Ali Maraşlıgil, Viladet Çocuk Akademisi’nde eğitim gören miniklerle buluşarak hem 'Peygamberimiz ve Çocuk Sevgisi' üzerine sohbet etti hem de çocukların yaşadığı renkli dakikalara tanıklık etti. Müftü, çocuklardan Hz. Peygamber (sav) ile ilgili gelen soruları şaşkınlıkla karşıladı.

        Yanındaki heyetle Viladet Çocuk Akademisi’ne gelen İl Müftüsü Ali Maraşlıgil, minik öğrencilerin gül suyu ve çikolata ikramıyla karşılandı. Beş yaş grubu öğrencilerinin hazırladığı sema gösterisini ilgiyle ve heyecanla izleyen heyet, akademide kibütün çocuklarla tek tek ilgilendi.

        Hz. Peygamber (sav)'in çocuk sevgisi ve güzel ahlak konuları üzerine kısa bir söyleşi gerçekleştiren Müftüsü Maraşlıgil’e miniklerden ilginç sorular da geldi. Bu yaştaki çocuklarla böyle güzel ve değerli konular üzerine hasbihal ediyor olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Maraşlıgil, öğretmenlere de teşekkür etti.

        Viladet Çocuk Akademisi Müdiresi Hülya Genç, “Kutlu Doğum ayına gireceğimiz bu günlerde İl Müftümüzü misafir etmiş olmanın büyük heyecanını yaşadık. Çocuklarımız hem Efendimizin (sav) hayatından kesitler öğrendiler hem de çok samimi bir ortamda akıllarına takılan soruları yönelttiler. Kurumum adına İl Müftümüze ve beraberindeki heyete teşekkür ediyorum.” dedi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x