Avusturya'da dil ve kültür yarışması finali yapıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 75 kez okundu

LİNZ (CİHAN)- Avusturya'da yerleşik Türk işadamlarının destekleriyle kurulan eğitim kurumu Phönix Lisesi'nin organize

Avusturya'da dil ve kültür yarışması finali yapıldı
LİNZ (CİHAN)- Avusturya'da yerleşik Türk işadamlarının destekleriyle kurulan eğitim kurumu Phönix Lisesi'nin organize ettiği Dil ve Kültür Yarışması Ödül Töreni Linz şehrinde yapıldı.

Öğrencilerinin performanslarının büyük alkış aldığı programda çok sayıda bürokrat, siyasetçi, akademisyen, işadamı, öğrenci velisi ve basın mensubu hazır bulundu. Programın jüri başkanlığını sanatçı Orhan Çakmak yaptı.

Davetlilerin okul tarafından hazırlanan tanıtım videosunu izlemesinin ardından açılış konuşmasını yapan Phönix Eğitim Derneği Başkanı Akın Kurt kurumların eğitim çalışmalarını ve hedeflerini anlattı.

Programa yazılı mesaj gönderen Yukarı Avusturya Eyalet Valisi Pühringer, Dil ve Kültür Yarışması’na övgüler yağdırırken, yeni bir dilin yeni bir kültüre açılan kapı olduğuna vurgu yaptı. Bu manada yarışmanın uyum ve kültürler arası diyalog alanında oldukça merkez bir inisiyatif yüklendiğini belirten Pühringer, programa katılan gençlerin yeni bir dünyanın kapılarını aralayacağını ifade etti.

Wels Belediye Başkanı Peter Koits ise programda yaptığı konuşmada öğrencilerin göstrediği performansları keyifle izlediğini ifade ederek,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x