Mardin Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu, Derik’te incelemelerde bulundu

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 94 kez okundu

MARDİN (CİHAN)- Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Derik ilçesini ziyaret ederek

Mardin Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu, Derik'te incelemelerde bulundu
MARDİN (CİHAN)- Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Derik ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kaymakam Ahmet Demirci´yi de makamında ziyaret eden Kuntoğlu, daha sonra belediyeye geçti. Derik merkez ve köy okullarında incelemelerde bulunan ve eksikleri gören Kuntoğlu, eğitimin kalitesini arttırmak adına bunların giderilmesi için çalışma başlatacağını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kahraman da Derik’in, Mardin'in ilçeleri arasında en çok proje yürüten yer olduğunu ifade ederek, projeler hakkında bilgi verdi. İlçede son yıllarda eğitim adına güzel gelişmeler yaşandığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu ise Derik’in eğitim adına Mardin’in gururu olacağını söyledi.

Mevlüt Kuntoğlu ayrıca inşaatı devam eden Derik Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrenci yurdunun, önümüzdeki eğitim yılında faaliyete geçeceğini duyurdu. Köylerden gelen kız öğrencilerin barınma ihtiyacını giderecek yurdun Derik için büyük bir yatırım olduğunu söyledi. Daha sonra Derik İmam Hatip Lisesi ve Gazi YİBO'da da incelemelerde bulunan Kuntoğlu, buralarda da iyileştirme çalışmalarının başlayacağını söyledi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x