Gönül Sepetim ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 138 kez okundu

KASTAMONU (CİHAN)- Gönül Sepetim Derneği, Kastamonu Harp Malulü, Gazi, Şehit Dul ve Yetimleri

Gönül Sepetim ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek
KASTAMONU (CİHAN)- Gönül Sepetim Derneği, Kastamonu Harp Malulü, Gazi, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Muharip Gaziler Derneği’ni ağırladı. Gerçekleştirilen ziyarette birlikte hazırlanacak projeler ve Gönül Elçileri Projesi konuşuldu.

Kastamonu'da 8 Mart'ta açılan Gönül Sepetim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, ihtiyaç sahipleri ile yardım severler arasında köprü kurmaya hazırlanıyor. Dernek yönetim kurulu başkanı Süheyla Eralp, bir haftadır üye yaptıklarını ve şu anda 20 üyeleri olduğunu ifade etti. Başkan Eralp, “Gönül elçilerine de üyeyiz, dernek olarak da ihtiyaç sahiplerine yarım etmeye çalışıyoruz. Öğrencilere burs imkanı sunmaya çalışıyoruz. Hedefimiz bir ayda üye sayımızı 50’ye tamamlamak. Bunun yanı sıra ileriki dönemlerde kendi el emeklerimizi yaparak onlardan gelen gelirde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışacağız.” diyerek dernek hakkında bilgi verdi.

'Gönlünüzün zenginliğinden sepetimize bir damla' sloganıyla hareket eden Gönül Sepeti Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kastamonu Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Muharip Gaziler Derneği ile de hem Gönül Elçileri Projesi'nde hem de diğer yardım programlarında birlikte hareket edecek.

Ziyarette konuşan Kastamonu Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Berat Satıoğlu, Türkiye genelinde ve Kastamonu’da uygulanan Gönül Elçileri programında birlikte çalışmak ve örnek projelere imza atmak istediklerini ifade ederek, “Gönül Sepetim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile birlikte çalışacağız. Ortak projelerimiz olacak. Gönül Elçileri Projesi'nde de sonuna kadar destekçisi olacağız.” dedi.

Devletin çocuklara her şekilde baktığını, fakat aile sevgisini eksik bıraktığını belirten Satıoğlu, bu proje ile eksikliğin tamamlanacağını ifade etti. Satıoğlu, “Bu işi görev bildik. 3 dernek olarak Gönül Elçileri Projesi'nin destekçisiyiz.” diye konuştu.

8 Nisan'da Kastamonu Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nde Gönül Sepeti Yardımlaşama ve Dayanışma Derneği ile birlikte bir toplantı gerçekleştirileceği belirtildi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x