“Camiye kadınlar ve çocuklar da gelmeli”

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 106 kez okundu

SİVAS (CİHAN)- Sivas’ın Altınyayla ilçesi Gazi Osman Paşa Mahalle Camii düzenlenen törenle ibadete

'Camiye kadınlar ve çocuklar da gelmeli”
SİVAS (CİHAN)- Sivas’ın Altınyayla ilçesi Gazi Osman Paşa Mahalle Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı. Sivas Müftüsü Yusuf Şahin, camilerin yalnızca erkeklerin mekânı olmadığını belirterek, yeni yapılan camiye kadın ve çocukların da gelmesini istedi.

Deliilyas beldesine bağlı bulunan Gazi Osman Paşa Mahallesi'nde inşa edilen camide vaaz veren Sivas Müftüsü Yusuf Şahin, camilerin yalnızca ibadet yeri olmadığını, sosyal hayatın içinde de yer alan önemli mekânlar olduğunu anlattı. Şahin, cami ve cemaat duygusunu hem toplumda hem de ailede geliştirmek için camiye tüm aile bireylerinin gelmesi gerektiğinin altını çizdi.

Mahalleye inşa edilen camiyle bu alandaki işlerin bitmediğini söyleyen Müftü Şahin, “Artık bundan sonra belde halkının ve özellikle de gençlerin inşası çok önemlidir ve camimizin asıl fonksiyonu bu olmalıdır.” ifadesini kullandı. Camilerin sadece beş vakitte uğranılan yerler olmadığına vurgu yapan Şahin, camilerin bulundukları yörenin sosyal hizmet ve ilişkilerinde, devamlı ışıldayan ve çevresini aydınlatan birer kandil gibi olması gerektiğini anlattı.

Altınyayla Kaymakamı Mehmet Şerif Olcay da açılış töreninde yaptığı konuşmada, camilerin sadece ibadet mekânı olmadığını, huzur ve sükûn bulunan mekânlar olduğunu ifade ederek, caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Emeği geçenlere plaket takdim edilmesinden sonra cami ibadete açıldı.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x