Rıza Çalımbay: Sivasspor için bir çok teklifi geri çevirdim

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 114 kez okundu

SİVAS (CİHAN)- Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, hakem hatalarından ve takıma sahip çıkılmamasından

Rıza Çalımbay: Sivasspor için bir çok teklifi geri çevirdim
SİVAS (CİHAN)- Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, hakem hatalarından ve takıma sahip çıkılmamasından yakındı. Çalımbay, “Sivas için bir çok takımın teklifini geri çevirdim. Bana değil takıma sahip çıkılmalı.” dedi.

Teknik direktör Çalımbay, gündeme oturacak açıklamalar yaptı. Hakem hataları ile ilgili sadece kendinin konuştuğundan şikâyet eden Çalımbay, “Normalde teknik direktör olarak benim dışımda konuşanlar olması gerekiyor ama maalesef bu işte bana kalıyor. Mecburen böyle açıklamalar yapmak zorunda kalıyoruz. Hakkımızı korumak zorunda kalıyoruz bazı yerlerde.” şeklinde konuştu.

Çalımbay kulüpte düzenlediği basın toplantısında, Hakem hatalarından bıktıklarını kendilerine karşı yapılmayan hiçbir hatanın kalmadığını savunarak, “Kesinlikle hakem hatalarına bir sürü takım maruz kalacak ama inşallah biz kalmak istemiyoruz artık bıktık. Hakem hatalarına verecek puanımız kalmadı, hepsini verdik artık. Bundan sonra onların hataları ile maç kaybetmek istemiyoruz.” diye konuştu.

“TAKIM KÜME DÜŞTÜĞÜNDE HERKES KÜME DÜŞER”

Kendisinin destek istemediğini, takıma destek olunması gerektiğini vurgulayan Rıza Çalımbay, “Takımın hakkını korusunlar takımlarının hakkını yedirmesinler. Bunu yerel basına da söylüyorum. Herkes takımına sahip çıkmalı. Bu takımda yanlış bir şey olduğu zaman veya Allah korusun küme düştüğü zaman basında küme düşecek. Antrenörlük hayatım boyunca bu kadar mağdur edilen bir takım görmedim. Onun için takıma destek verilmeli.” ifadesini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x