Maceracı Murat Yeni kermeste ziyaretçilere ödül dağıttı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 126 kez okundu

ANTALYA (CİHAN)- Alanya'da geliri ile yurt yaptırılacak kermeste STV'nin sevilen programı Maceracı'nın sunucusu

Maceracı Murat Yeni kermeste ziyaretçilere ödül dağıttı
ANTALYA (CİHAN)- Alanya'da geliri ile yurt yaptırılacak kermeste STV'nin sevilen programı Maceracı'nın sunucusu Murat Yeni düzenlediği yarışmalarda katılımcıları ödüle boğdu. Yarışmada Körfez Dershanesi'nin STS'de dereceye giren öğrencilere ödüllerini Maceracı verdi. Maceracı, tam 60 civarında ödül dağıttı.

Alaaddin Keykubat Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen kermes, Eşgilik Düğün Salonu'nda devam ediyor. 3 günde 15 bin kişinin ziyaret ettiği
kermesin geliri Oba beldesinde merhum Mükerrem Babaoğlu adına nisan yapımına başlanacak yurda harcanacak. Kermeste hediyelik eşyalar, çeyizler, tablolar, resimler, kitap, manav, gıda gibi çeşitli stantlar ilgi görüyor. Kermese turistler de katılarak alışveriş yapıyor.

Eğitime destekleriyle bilinen Alaaddin Keykubat Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hüsnü Özbudak, Babaoğlu ailesinin bağışladığı merhume muhterem Mükerrem Babaoğlu adına vakıf olarak yurt yapmayı taahhüt ettiklerini dile getirdi. Bunun için kermes açtıklarını belirten Özbudak, Alanya halkının ilgisinden çok memnun kaldıkların ıdile getiriyor. Özbudak, “Kermesin 3.'ncü gününde olmamıza rağmen Alanyalıların hayırseverliği aynı yoğunlukta devam etti. Kültürel etkinliklerin de olduğu bir kermes herkesin ilgisini çekiyor. Bu bizi de mutlu ediyor. Bunun için hemşehrilerimi kutluyorum. Daha 3 gün devam edecek kermesimizde etkinliklerimiz devam edecek. Herkes 3 gün boyunca kermesimize buyurup gelebilir. Çünkü burası bir hayır Çarşısı. Hayır Çarşısında elde edilen geliriyle yine hayırlı bir iş olan yurt yapımında harcanacak.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x