Muş Hasköy’de YBO öğrencileri ders arası ve yemek sırasında dahi kitap okuyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 355 kez okundu

MUŞ (CİHAN)- Hasköy ilçesindeki Kadir Rezzan Has Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) tarafından başlatılan

Muş Hasköy'de YBO öğrencileri ders arası ve yemek sırasında dahi kitap okuyor
banner136
MUŞ (CİHAN)- Hasköy ilçesindeki Kadir Rezzan Has Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) tarafından başlatılan kitap okuma kampanyası çerçevesinde öğrenciler, ders aralarında ve yemek sırasında dahi kitap okuyor.

Pansiyon Müdür Yardımcısı Halide Bıldırcın, her sabah düzenli şekilde ders başlamadan önce idareci, öğretmen ve öğrencilerin kitap okuduğunu söyledi. Bıldırcın, “Kitap okuma kampanyası sayesinde okulumuzda kitap okuma kültürünü oluşturduk. Öğrencilerimiz teneffüs aralarında, yemek sırasında bile kitap okuyor. Bu sayede gerek konuşmalarında gerekse derslerinde düzelmeler olduğunu görüyoruz.” dedi.

“ÖĞRENCİLERDE KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI OLUŞTU”

Öğrencilerin yemek sırasında, bahçede, boş vakitlerinde sürekli kitap okuduklarını dile getiren Pansiyon Müdür Yardımcısı Bıldırcın, “Özellikle yemek sırasında öğrencilerimiz beklerken, boşuna vakit geçirmesinler düşüncesi ile böyle bir uygulama yapmaya karar verdik. Öğrencilerimize, sırada beklerken, yemek sıranız gelinceye kadar hem beklerken canınız sıkılmaz hem de kitap okuyup kültürünüzü geliştirirsiniz, dedik. Onlar da olumlu karşılayınca bu uygulamayı hayata geçirmiş olduk. Şu anda tüm öğrencilerimiz, yemek sırası beklerken elinde bir kitap bulundurur ve okur. Öğrencilerimizden bir tek tanesi bu konudan şikâyetçi değildir.” diye konuştu.

Kitap okuma kampanyasının önemli olduğunu belirten Bıldırcın,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x