Erdil Yaşaroğlu, Dicle Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 184 kez okundu

DİYARBAKIR (CİHAN)- 'Yaratıcılık Note'ları' konferansı kapsamında, ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu Dicle Üniversitesi öğrencileri

Erdil Yaşaroğlu, Dicle Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi
DİYARBAKIR (CİHAN)- 'Yaratıcılık Note'ları' konferansı kapsamında, ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu Dicle Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen programa öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Kendini tanıtarak ve karikatürist olma serüveninden söz ederek programa başlayan Erdil Yaşaroğlu, kariyer maceralarını paylaştı. Mizahı, olaylara farklı bakış açılarından bakarak karikatürize etme olarak tanımlayan Yaşaroğlu, mizahın; karikatürün temelinde “reddetme” olgusunun olduğunu söyledi. Çizdiği karikatürler üzerinden değerlendirmelerde bulunan Yaşaroğlu, karikatür çizerken uyguladığı yöntemleri ve espri teknikleri konusunda açıklamalarda bulundu. Dünyada çizilen en büyük karikatür denemesini gerçekleştirerek, 11 metrekarelik alan üzerine çizdikleri karikatür ile Guinness rekorlar kitabına girdiğini belirten Yaşaroğlu, sponsor firma arcılığıyla söyleşinin sonunda çekilişle belirlenen bir öğrenciye tablet hediye etti.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x