Deniz Kuşu 1 Nisan'da uçuşlara başlıyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 120 kez okundu

BURSA (CİHAN)- İstanbul ile Bursa arasını 18 dakikaya indiren deniz uçağının tanıtımı Marmara

Deniz Kuşu 1 Nisan'da uçuşlara başlıyor
BURSA (CİHAN)- İstanbul ile Bursa arasını 18 dakikaya indiren deniz uçağının tanıtımı Marmara Denizi’nin iki yakasında yapıldı. Haliç’te İstanbul basını, Gemlik Limanı’nda da Bursa basını ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İstanbul ile Bursa’nın birbirine entegre iki kent olduğunu, her gün yüzlerce kişinin iki kent arasında yolculuk yaptığını belirterek, deniz uçağı seferleriyle kurulan hava köprüsü sayesinde mesafenin dakikalarla sınırlandığını vurguladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik ile İstanbul Haliç’i birbirine bağlayan deniz uçağı seferlerini 1 Nisan’da başlatıyor. Seferler haftanın her günü karşılıklı iki tur olarak planlandı. Buna göre, ilk uçuş Haliç’te Kadir Has Üniversitesi Caddesi’ndeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri’nin yanındaki iskeleden 1 Nisan’da saat 08.30 ve aynı gün ikinci tur ise saat 18.00’da yapılacak. Gemlik limanından uçuşlarda sabah 09.15, akşam ise saat 18.45 olarak belirlendi. Sadece 1 Nisan’da ilk gün olması nedeniyle Gemlik’ten ilk uçuş saat 11.00’de gerçekleştirilecek.

Deniz uçağı seferleri için biletler de satışa çıktı. Bursa – İstanbul arasında 100 TL bedelle 18 dakikada ulaşım imkanından yararlanmak isteyenler Burulaş’ın www.burulas.com.tr adresli web sitesinden veya 444 99 16 numaralı telefondan biletlerini alabilecekler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Limanı’nda düzenlenen tanıtım toplantısında uçak seferlerinin iç turizme sağlayacağı katkıya değindi. Nüfusu 14 milyonu aşan İstanbul’da vatandaşların nefes alacak, dinlenip, keyifli vakit geçirebileceği yer konusunda artık sıkıntı yaşamayacağını belirten Başkan Altepe, “Tarihi ve kültürel miras başta olmak üzere Uludağ, göller, sahiller, büyük parklar gibi yaptığımız çalışmalarla Bursa’yı İstanbulluların da gelip dinlenebileceği bir yer haline getiriyoruz. İstanbul’da oturan bir kişi 18 dakikalık yolculukla Bursa’ya gelip, yazın hem tarihi mekanları hem doğal güzellikleri görebilecek, kışın da Uludağ’da kış sporlarını günü birlik bile olsa yapabilecek. Hatta yeni teleferiğimizin devreye girmesi ile kent merkezinden teleferiğe ulaşım da 20 dakikaya inecek. Bursa hem ulaşımı hem de tarihi ve doğal güzellikleri ile İstanbulluların dilenmek için en önemli tercihlerinden biri olacak.” diye konuştu.

Altepe'nin konuşmasının ardından deniz kuşu ile basın mensupları Gemlik semalarında kısa bir tur attı.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x