Kameranın yönünü çevirmeye çalışan hırsızlar yüzlerini açık etti

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 120 kez okundu

YALOVA (CİHAN)- Yalova’da tekel bayiine giren hırsızlar 20 bin liranın üzerinde malzemeyi çalarak

Kameranın yönünü çevirmeye çalışan hırsızlar yüzlerini açık etti
YALOVA (CİHAN)- Yalova’da tekel bayiine giren hırsızlar 20 bin liranın üzerinde malzemeyi çalarak kayıplara karıştı. Güvenlik kamerası görüntülerinden hırsızların kameralarının yönünü değiştirmeye çalışırken yüzlerini açık ettikleri tespit edildi.

Bugün sabah saat 4.30 sıralarında bir tekel bayiinin önüne gelen 5 hırsız kepengin kilitlerini kırdı. Hırsızlardan 2’si dükkanın içine girdi. Dükkandaki güvenlik kameralarının farkına varan hırsızlar bir süre kameraların yönünü değiştirmek için mücadele etti. Süpürge sapıyla kameranın yönünü değiştirmek isteyen hırsızlar başarılı olamayınca kafalarına poşet geçirmeyi düşündü. Hırsızlar daha sonra ise kamerayı poşetle kapatmaya çalıştı. Bu sırada kameranın yönü değişti. Hırsızlar kameraları engellemek isterken yüzlerini belli etti.

Hırsızlar dükkan içerisinde bulunan dizüstü bilgisayar, kasada bulunan yaklaşık 2 bin lira ve içinde sigara ve tekel ürünlerinin bulunduğu yaklaşık 20 bin liralık malzemeyi alarak dükkandan çıktı. Hırsızların 34 plakalı bir araç ile Bursa ili istikametine gittiğini tespit eden Yalova Emniyeti, kimlik tespit çalışmasını sürdürüyor.
Dükkan çalışanı Bülent Gencer konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, “Hırsızlar yaklaşık 16-17 yaşında çocuklar. 20 bin liraya yakın malı almışlar. Kasada 2 bin liraya yakın para vardı” dedi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x