Bediüzzaman Said Nursi vefatının 53’ncü yılında anıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 107 kez okundu

MUĞLA (CİHAN)- Büyük İslam âlimi Bediüzzaman Said Nursi, vefatının 53’ncü yılında Muğla’nın Fethiye

Bediüzzaman Said Nursi vefatının 53'ncü yılında anıldı
MUĞLA (CİHAN)- Büyük İslam âlimi Bediüzzaman Said Nursi, vefatının 53’ncü yılında Muğla’nın Fethiye ilçesinde anıldı. Hayrat Vakfı gönülleri tarafından hazırlanan programda Said Nursi, Kuran-ı kerim ve dualarla yâd edildi.

        Bediüzzaman Said Nursi’nin ölüm yıldönümünde Fethiye’nin Çamköy beldesinde dua ve mevlit programı düzenlendi. Hayrat Vakfı gönüllüleri tarafında tertiplenen programa vatandaşların yanı sıra siyasi parti temsilcileri ve AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa da katıldı. Programda Kuran-ı Kerim tilavetinin yanı sıra, ilahi ve kasideler ile Bediüzzaman’ın eserlerinden bazı bölümler de okundu. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören programda, Çamköy Kız Medresesi adına yemek tertip edilirken; Suriye için de yardım kampanyası düzenlendi

        Bediüzzaman Said Nursi’nin Risale-i Nur Külliyatı ile Kuran tefsiri yaptığını anlatan AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, bu tefsir ile insanlığa ışık tuttuğunu söyledi. Said Nursi’nin risale külliyatı ile aynı zamanda Allah’a olan sevgisini ve bağlılığını ortaya koyan pek çok hikmetli sözü bir araya getirdiğini ifade eden Boğa, “Ölümünün 53’ncü yılında Fethiyeli kardeşlerimiz tarafından organize edilen programa katılmış bulunmaktan mutluyuz. Mekânı cennet olsun. Said Nursi’nin eserleri bugün pek çok bilinmeyene ışık tutmuştur. Kendisini rahmetle ve minnetle anıyoruz.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x