Lise öğrencilerinden Suriyeli ailelere yardım

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 121 kez okundu

BURSA (CİHAN)- Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Suriye’deki savaş nedeniyle Bursa’ya

Lise öğrencilerinden Suriyeli ailelere yardım
BURSA (CİHAN)- Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Suriye’deki savaş nedeniyle Bursa’ya gelen zor durumdaki iki aileye yardım etti. Öğrenciler, kermes düzenleyerek topladıkları yardımlarla ailelerin ihtiyaçlarını karşıladı.

Etkin Kadınlar Kültür ve İletişim Derneği (ETKİNDER) tarafından düzenlenen 'Bir İyilik Yap Projesi'ne katılan öğrenciler, Suriyeli iki ailenin yüzünü güldürdü. 11. sınıf öğrencileri Rabia Biber, Kübra Düzenli, Şeymanur Tatar, Hatice Kaçan ve Feyzanur Minnoşoğlu, komşuları Suriyeli iki aile için harekete geçti.

Zor durumdaki ailelere yardım etmek için öncelikle Özel Bahar Hastanesi’nde kermes düzenleyen gençler, kendi okullarında başlattıkları kampanya ile kıyafet topladı. Dershaneleri gezerek kitap isteyen öğrenciler, kitap ve kıyafetleri satarak toplam 2 bin TL biriktirdi.

Bu parayla mağdur iki ailenin ihtiyaçlarını karşılayan gençler, bu süreçte yaşadıkları duygu dolu anları anlattı. Hatice Kaçan, 7 kişilik aileye sahip çıkmanın kendileri için çok büyük faydalar sağladığını dile getirdi. Küçük bir bebekleri de bulunan ailenin çok muhtaç durumda olduğunu belirten Kaçan, her iki aileyi Kimse Yok Mu Derneği’ne de ulaştırdıklarını kaydetti.

Şeymanur Tatar, 5 kişilik diğer ailenin de Suriye’den kaçarak geldiğini ve perişan durumda olduğunu söyledi. Onların halini görünce çok etkilendiğini belirten Tatar, “İlk gittiğimizde onlarla birlikte ağladık ve ailem olduğu için şükrettim.” dedi.

Kübra Düzenli ise ailelerin Suriye’de kalan yakınlarından haber alamadığı için çok büyük acılar çektiğini ifade etti. Düzenli,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x