Geçen: Yazıcıoğlu kazasıyla ilgili 4 yıl geçmesine rağmen dava açılmadı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 177 kez okundu

MALATYA (CİHAN)- Anadolu Selçuklu Derneği Başkanı Ayetullah Geçen, BBP eski Genel Başkanı Muhsin

Geçen: Yazıcıoğlu kazasıyla ilgili 4 yıl geçmesine rağmen dava açılmadı
MALATYA (CİHAN)- Anadolu Selçuklu Derneği Başkanı Ayetullah Geçen, BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili 4 yıldır soruşturma yürütülmesine rağmen dava açılmadığını, sabırlarının tükendiğini belirtti.

Kazayla ilgili soruşturmanın yürütüldüğü Malatya Adliyesi'nde dernek üyeleriyle birlikte toplanarak açıklama yapan Geçen, soruşturmada halen bir sonuca ulaşılmamasını protesto etti. Adalete güvenlerinin kalmadığını söyleyen Geçen, kazayla ilgili birçok şüphe bulunduğunu ifade etti. Kazanın ardından helikopter enkazının bulunduğu bölgeye giden tüm sivillerin yollarının kesildiğini anlatan Geçen, jandarma görevlilerinin kaza alanına kimseyi geçirmediğini, kasıtlı bir buldurmama durumu olduğunu iddia etti. Enkaza ilk ulaşan köylülerin de çok sıkı bir sorgudan geçirildiğini savunan Geçen, bununla birlikte helikopterden parça sökülmesi, kaza anına ait radar kayıtlarına ulaşılamaması, kaza anında jetlerin yakınlığı gibi şüphelerin suikast şüphelerini artırdığını vurguladı.

Hükümetin de olayın üzerinde kararlılıkla durmadığını savunan Geçen, 4 yıldır soruşturma yürütülmesine rağmen dava açılamadığını ifade etti. Sabırlarının tükendiğini ifade eden Geçen,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x