Dolandırılmaktan son anda eşi kurtardı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 151 kez okundu

ADANA (CİHAN)- Adana’nın Kozan ilçesinde telefonla aradıkları bir kişiye kendini komiser olarak tanıtıp,

Dolandırılmaktan son anda eşi kurtardı
ADANA (CİHAN)- Adana’nın Kozan ilçesinde telefonla aradıkları bir kişiye kendini komiser olarak tanıtıp, kişisel bilgilerinin terör örgütünün eline geçtiğini ileri sürerek para isteyen şahısları polis engelledi.

Ahmet Kılıç’ı arayan bir kişi, şahsi bilgilerinin ve cep telefonu hattının terör örgütü tarafından kullanıldığını ve bu işlemi yalnızca kendilerinin temizleyebileceği, bunun içinde verecekleri hesap numarasına bir miktar para yatırmaları gerektiğini söyledi. Gelen telefon üzerine evde bulunan bir miktar parayı alan Kılıç, hesabındaki parayı da dolandırıcının vermiş olduğu hesaba yatırmak için bankaya geldi. Bu sırada Kılıç’ın eşi polisi arayarak durumu anlattı. Bunun üzerine Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri bankanın önüne geldi.

Polis ekipleri Kılıç’ı bankada, parayı dolandırıcıların hesabına yatırmadan bularak dolandırılmaktan son anda kurtardı. Dolandırıcı Kılıç’ı tekrar arayarak parayı yatırıp yatırmadığını sordu. Ahmet Kılıç telefonu polise vererek konuşmasını istedi. Polis olduğunu anlayan dolandırıcı telefonu kapattı.

Dolandırılmaktan son anda kurtulan Ahmet Kılıç; “Bir telefon geldi. Sim kartımın terör örgütü tarafından kullanıldığını ve bunu ancak kendilerinin temizleyebileceğini söylediler. Bana üzerimde veya hesabımda ne kadar para olduğunu sordular ve bu durumu kimseye söylememem gerektiğini belirttiler. Bende para miktarını söyledim. O arada parayı vermiş oldukları hesap numarasına yatırmaya geldiğimde eşim tarafından aranan polis ekipleri bana konuyu sordular. Allah razı olsun polislerden tam zamanında yetiştiler.” diye konuştu.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x