Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Başkan Kocaoğlu’nu ziyaret etti

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 164 kez okundu

İZMİR (CİHAN)- Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz ve

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Başkan Kocaoğlu'nu ziyaret etti
İZMİR (CİHAN)- Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz ve kısa bir süre önce atanan İl Müftüsü Ramazan Muslu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Görmez’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kocaoğlu, “İzmirli hemşehrilerimin sizlere hürmet ve muhabbetlerini iletiyorum. Tüm İzmirliler adına hoş geldiniz diyorum. Şeref verdiniz.” dedi.

Göreve yeni görevine İl Müftüsü Muslu ve diğer din görevlileriyle biraraya gelmek için İzmir’de olduğunu kaydeden Diyanet İşleri Başkanı Görmez ise, “Tüm İzmirlileri ziyaret etmek mümkün değil ama onların şehirlerinin eminini ziyaret etmekten mutluyum. Sayın başkandan çok güzel şeyler duydum. İslam irfan geleneğinde, 'Birlik içinde çokluk, çokluk içinde birlik' diye bir felsefe vardır. Bu felsefeyi İzmir’de görmekten büyük mutluluk duyuyorum. İzmir’in coğrafyamızın farklı bölgelerinden, farklı kökenleri olan tüm insanları barış içerisinde buluşturması son derece önem arz ediyor. Barışın ve hoşgörünün İzmir üzerinden eksik olmamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. İzmir’in manevi hayatı bizim için önemlidir. İzmir’in daha barışçıl, insanları daha çok birleştiren, daha gönül diline sahip çok güzel bir dindarlığı var. Bunu geliştirmek için başkanlık olarak her türlü hizmete vermeye hazırız.” şeklinde konuştu.

'PROTOKOL CAMİSİNİ, PLANLAR GEÇTİKTEN SONRA YAPACAĞIZ'

Başkan Kocaoğlu ise İnciraltı’na protokol camisi yapacaklarını hatırlatarak, “İnciraltı Vapur İskelesi’nin karşısında 20 dönümlük bir alanda, İzmir’in protokol camisi yapılacak. Planlar geçtikten sonra hızlı bir şekilde yapacağız. İnşallah başaracağız.” dedi. Mehmet Görmez de, “Protokol camisi müjdesini aldım. Duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu. Ziyaretin sonunda Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Başkan Aziz Kocaoğlu’na Kur'ân tefsiri, Yunus Emre’nin
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x