'Çanakkale’de geçit vermeyen Anadolu ruhu, bugün yeniden canlanıyor'

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 156 kez okundu

KÜTAHYA (CİHAN)- Tarihçi-yazar Yakup Çetinkaya, Çanakkale’de geçit vermeyen Anadolu ruhunun bugün yeniden canlandığını

'Çanakkale'de geçit vermeyen Anadolu ruhu, bugün yeniden canlanıyor'
KÜTAHYA (CİHAN)- Tarihçi-yazar Yakup Çetinkaya, Çanakkale’de geçit vermeyen Anadolu ruhunun bugün yeniden canlandığını söyledi.

        Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, Merkez Yeniköy Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YEKDER) tarafından Özel Yavuz selim İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda 'Çanakkale Ruhu' konulu bir konferans düzenlendi. Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Güler, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ümit Çavaç, Palandöken Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nuri Ersoy ve kalabalık bir davetli grubunun katıldığı konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

        Hafız Halil Karagöz’ün Kur’an tilaveti ve YEKDER üyesi Ali Bilgili’nin 'Şehidim' adlı şiiriyle devam eden programda konuşan tarihçi-yazar Yakup Çetinkaya, Türk milletinin var oluş mücadelelerinden biri olan Çanakkale Savaşı'na katılan kahramanların hayat hikâyelerini anlattı. Çanakkale’de geçit vermeyen Anadolu ruhunun bugün yeniden canlandığını söyleyen Çetinkaya, dünya tarihine 'Çanakkale geçilmez' olarak şanlı adını yazdıran ruhun, gelecek nesillere de anlatılması gerektiğini belirtti.

        Bugün emniyette yaşıyorsak bunun temellerinin 98 yıl önce atıldığını kaydeden Çetinkaya,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x