Kan davalı aileler 18 yıl sonra barıştı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 198 kez okundu

İSTANBUL (CİHAN)- Esenyurt'ta, aralarında 18 yıldır kan davası bulunan 3 aile Kur'an-ı Kerim

Kan davalı aileler 18 yıl sonra barıştı
İSTANBUL (CİHAN)- Esenyurt'ta, aralarında 18 yıldır kan davası bulunan 3 aile Kur'an-ı Kerim üzerine yemin ederek barıştı. Aile mensupları birbirlerine sarılarak barışı kutladı.

Muş'ta yaklaşık 18 yıldır aralarında kan davası bulunan Babayiğit, Karakurt ve Akyürek aileleri, kanaat önderlerinin çabalarıyla barışmaya razı oldu. Esenyurt Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene, eski Milletvekili Şevki Yılmaz, Esenler Belediye Bakanı Necmi Kadıoğlu, Şeyh Muiddin Aydın, Babayiğit, Karakurt ve Akyürek aile mensupları ve çok sayıda kişi katıldı.

Bedri Akyürek ile Şeyhbeg Karakurt, Kur’an-ı Kerim huzurunda kan davalarını kaldırdıklarına dair yemin etti. Aile fertleri tekbirler eşliğinde bir birine sarılarak barıştı.

Barışma töreninde konuşan Şeyh Muiddin Aydın, “Büyük barışta inşallah böyle sağlanır. Yaklaşık olarak 10 seneden beri devam eden bir husumetti. 3 kişi olaylar sonucu vefat etmişti. Allah rahmet etsin. Daha öncede girişimler olmuştu. Bu güne denk geldi. İki tarafta hiçbir şart koşmadan barışmayı kabul ettiler. Toplumun huzuru için bunu yaptılar hepsine teşekkür ediyoruz. Kur’ana el basarak barışmaları demek ebedi bir barış yapmaları demektir. Arada hiçbir husumetin kalmaması için böyle bir şey yapacaklar.” ifadelerini kullandı.

CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x