Öğrenciler sınavda, veliler okul önlerinde ter döktü

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 3336 kez okundu

KONYA (CİHAN)- Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'na aylar öncesinden hazırlıklarını tamamlayan üniversite adayları, sabahın

Öğrenciler sınavda, veliler okul önlerinde ter döktü
KONYA (CİHAN)- Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'na aylar öncesinden hazırlıklarını tamamlayan üniversite adayları, sabahın erken saatlerinden itibaren sınava girecekleri okullara akın etti. Sınava kısa bir süre kala Konya’da okulların olduğu caddelerde trafik yoğunluğu yaşanırken, kimi adayların sınava geç kaldığı görüldü.

Önceki yıllara nazaran daha yoğun güvenlik önlemleri altında dersliklere alınan öğrenciler, üzerleri dikkatli bir şekilde arandı. Adayların kimlikleri ile sınava giriş belgeleri kontrol edildikten sonra küpe, saç tokası ve kol saati gibi aksesuarlar görevliler tarafından çıkartıldı.

Sınav saatinin gelmesiyle birlikte adaylar için sınav giriş kimlik kartlarında belirtilen yerlerde 160 sorudan oluşan zorlu maraton başladı. Sınavın başlamasıyla daha önceki yıllarda okul bahçelerine alınan veliler, daha sessiz bir sınav ortamı oluşturmak amacıyla okul bahçelerine alınmadı. Okula yakın bahçe ve banklarda bekleyen ailelerin, çocukları için Kur’an-ı Kerim okuyup dua ettiği görüldü.

Konya Lisesi’nde sınava giren çocuklarıyla birlikte okula gelen baba Rasim Altınoluk (48) ve anne Nurefşan Altınoluk, çocuğunun hukuk fakültesini kazanmak istediğini ve 3 yıldır yoğun bir şekilde sınava çalıştığını dile getirdi. Baba Altınoluk, çocuğunu çok emek harcadığını, hak eden bütün öğrencilerin istedikleri bölümü kazanmaları dileğinde bulundu.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x