Başbakan Erdoğan: Milletimizin vermediği yetkiyi kullanmadık, kullanmayacağız

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 279 kez okundu

ESKİŞEHİR (CİHAN)- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2011 seçimlerinde Mihalgazili çiftçi kadınlara verdiği ziyaret

Başbakan Erdoğan: Milletimizin vermediği yetkiyi kullanmadık, kullanmayacağız
ESKİŞEHİR (CİHAN)- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2011 seçimlerinde Mihalgazili çiftçi kadınlara verdiği ziyaret sözünü yerine getirmek için ilçeye geldi. İlçe halkı tarafından coşkuyla karşılanan Erdoğan, çözüm süreci için tek yetkiyi milletten aldıklarını söyledi. Erdoğan, “Zaman zaman bazı siyasetçiler diyorlar ki, ‘Siz terörist başıyla ne anlaştınız? Onlara ne söz verdiniz?’ bakın Osmanlı’nın kuruluşuna şahitlik etmiş bir ilçeden sesleniyorum. Biz milletimizin vermediği yetkiyi hiçbir zaman kullanmadık kullanmayacağız.” ifadelerini kullandı.

    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2 günlük Eskişehir ziyaretine Mihalgazi ziyareti ile devam ediyor. YGS sınavı nedeniyle sabah programlarını iptal eden Erdoğan, öğlen saatlerinde helikopterle Mihalgazi’ye geldi. Vatandaşların yoğun sevgi gösterisiyle karşılanan Erdoğan, 2011 seçimlerinde verdiği sözü yerine getirdi. 2011 seçimlerinde Eskişehir’de yapılan mitingde Mihalgazili çiftçi kadınların ilçeye ziyaret sözü veren Erdoğan, sözlerine sözünü tuttuğunu belirterek başladı.

    Başbakan Erdoğan, Mihalgazi’nin Osmanlı'nın kuruluşuna şahitlik eden bir ilçe olduğunu ve ilçedeki kadın çiftçilerin toprağı tırnaklarıyla eşeleyerek bereketlendirdiğini söyledi. Ele ele vererek barışı egemen kılacaklarını ifade eden Erdoğan, “Terör belasına inşallah son vermek üzereyiz. Onun gayreti içerisinde çalışıyoruz. Siyasetiyle güvenlik güçleriyle, el ele bu mücadeleyi sürdürüyoruz.” dedi.

    Çözüm sürecini engellemeye gayret edenler olduğunu belirten Erdoğan, “Siyasette, medyada, içerde ve dışarıda önüne dikilenler var. Sermaye çevrelerinde de dikilenler var. Ama bunu milletin iradesi engelleyecek. Biz sizler ne istediyseniz onu yerine getirdik. Zaman zaman bazı siyasetçiler diyorlar ki, ‘ Siz terörist başıyla ne anlaştınız? Onlara ne söz verdiniz?’ bakın Osmanlı’nın kuruluşuna şahitlik etmiş bir ilçeden sesleniyorum. Biz milletimizin vermediği yetkiyi hiçbir zaman kullanmadık kullanmayacağız.” ifadelerini kullandı.

    Hükümet olarak her zaman dik durduklarını ifade eden Başbakan Erdoğan, “Bugüne kadar eğer o şanlı duruşumuz, dik duruşumuz varsa, bunun tek sebebi milletimizin bize ne söylediyse onu yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. Biz hakka güvendik, halka güvendik. Bizim kimseye borcumuz yok. İşte görüyorsunuz. İsrail bizim 9 gencimizi uluslararası sularda şehit etti. Birçok şey söylediler. Biz dedik ki özür dilenecek. Tazminat ödenecek ve Filistin’e ambargo kalkacak. Bunlar yerine gelmedikçe normalleşme olmaz dedik. Bu siyasetçiler yani ana muhalefet ve yavrusu dediler ki, ‘Beklemeyin.’ Şimdi telefon görüşmesiyle adım atıldı. Uygulama gerçekleştiği anda normalleşme olur.” diye konuştu.

    Muhalefet partilerinin sözlerini tutmadığını kaydeden Erdoğan, “Ama şuanda bu ülkenin muhalefeti gece başka konuşuyor, gündüz başka konuşuyor. Şimdi diyorlar ki, ‘Siz terörist başına ne söz verdiniz?’ söylediklerime inanacak mısın? İddia sahibisin. Ben şimdi bu iddia sahiplerine diyorum ki, siz bu iddialarınızı ispat edemediğiniz sürece namertsiniz. Bizim milletimize verilmiş bir sözümüz var. O söz, güvendir, refahtır, mutluluktur.” Şeklinde konuştu. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x