Sınav öncesi kimliğini kaybeden öğrencinin imdadına nüfus müdürlüğü yetişti

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 3476 kez okundu

İZMİR (CİHAN)- İzmir’de Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi Ege Üniversitesi kampüs alanında

Sınav öncesi kimliğini kaybeden öğrencinin imdadına nüfus müdürlüğü yetişti
İZMİR (CİHAN)- İzmir’de Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi Ege Üniversitesi kampüs alanında kimliğini kaybeden öğrencinin imdadına, sınav nedeniyle hafta sonu açık olan nüfus müdürlüğü yetişti.

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde sınava girecek olan Mahmut Faruk Çelik, arama noktasına geldiğinde kimliğinin olmadığını fark etti. Kapıdaki görevlilerin yönlendirmesiyle harekete geçen anne Günaydın Çelik ve öğrenci Mahmut Faruk Dağdelen, sınava çocuğunu getiren başka bir ailenin yardımıyla Bornova Nüfus Müdürlüğü’ne gitti. Önce fotoğraf çektiren Dağdelen, kısa süre içinde nüfus müdürlüğünde işlemlerini tamamlayarak, sınav başladıktan 7 dakika sonra okula gelmeyi başardı.

Sınav öncesi gazetecilerin soruların cevaplayan Dağdelen, “Nüfus cüzdanımı düşürmüşüm, kampus alanında düştü ama nerede düştü bilmiyorum. Nasıl sınava gireceğim konusunda hiçbir fikrim yok.” dedi. Oğlunu sınava yetiştiren ve büyük bir sevinç yaşayan anne Günaydın Çelik ise “Oğlum kimliğin bende dursun dedim ama kabul etmedi. Hatta tam kapıya geldiğimizde, oğlum burada nüfus cüzdanını kaybeden çocuklar da vardır Allah yardımcıları olsun demiştim. Kapıya geldiğimizde kaybeden biz olmuşuz. Sınava 15 dakika vardı, 15 dakika içerisinde fotoğraf çektirdik, Bornova Nüfus Müdürlüğü’ne gittik. Allah razı olsun buradaki arkadaşlar yardımcı oldular. Kimliği çıkardık ve çocuğum sınava yetişti. Bu heyecan bana yetti. Nüfustaki arkadaşlardan da Allah razı olsun. Her koldan yardımcı oldular. İnşallah bütün çocuklarımız hayırlısıyla istedikleri bölümlere girebilirler. İyi bir sabah sporu olduk, nefes nefese kaldım.” diyerek, duygularını ifade etti. Anne Dağdelen, fakültesinin kapısında oğlunu öperek sınav salonuna uğurladı.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x