Esenler Belediyesi, sınava giren öğrencilere çay ve çorba dağıttı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 89 kez okundu

İSTANBUL (CİHAN)- Esenler Belediyesi, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’na giren öğrencilerle velilerine çay ve

Esenler Belediyesi, sınava giren öğrencilere çay ve çorba dağıttı
İSTANBUL (CİHAN)- Esenler Belediyesi, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’na giren öğrencilerle velilerine çay ve çorba ikram etti. Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da çay ve çorba dağıttı.

Esenler’de YGS’nin yapıldığı 7 okulda adaylarla velilerine çay ve çorba dağıtıldı. Sabah saat 09.00’dan itibaren, okul önlerinde öğrenciler ve velileri belediyenin ikramıyla kahvaltı yaptı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da Esenler Kız Teknik ve Meslek Lisesi önünde çay ve çorba ikram etti.
Her YGS ve SBS sınavında çay ve çorba ikramında bulunduklarını söyleyen Göksu, “Çocuklar içeride terlemeye başladı, veliler de dışarıda üşümeye başladı. Velilerin dışarıda üşümemesi için biz de çorba ve çay ikram ediyoruz. Aslında çocuklar içeride terlerken en büyük stresi veliler çekiyor. Onları hem oyalanacakları hem de zaman geçirecekleri çok önemli bir fırsat bu. Böylece biz Esenler halkının cömertliğini de göstermiş oluyoruz.” dedi.

Esenler’de 7 okulda çorba dağıttıklarını kaydeden Göksu, toplam 15 bin kişiye çay ve çorba ikram edildiğini söyledi. Soğuk havada çay ve çorba ikramından memnun kalan vatandaşlar belediyeye bu hizmetinden dolayı teşekkür etti. Sınav öncesi çay ve çorbanın çok iyi geldiğini belirten öğrenciler de Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür etti.

CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x