Veliler, sınava girecek adaylardan daha heyecanlıydı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 126 kez okundu

GAZİANTEP (CİHAN)- Üniversiteye girişte ilk aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), tüm yurtta

Veliler, sınava girecek adaylardan daha heyecanlıydı
GAZİANTEP (CİHAN)- Üniversiteye girişte ilk aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), tüm yurtta 167 sınav merkezi ile KKTC'de, 100 bin 452 sınav salonunda, 282 bin görevlinin katılımıyla gerçekleşti. Sınavda, velilerin adaylardan çok daha heyecanlı olduğu gözlendi.

Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin yapılabilmesi için sabahın erken saatlerinden itibaren sınav yerlerine aileleri ile gelen öğrenciler, saat 09.00'dan itibaren sınav yerlerine alınmaya başlandı. Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından arandı. Gaziantep’te de sınav heyecanı yaşandı. Hacı Sani Konukoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde sınava girecek çocukları için Kur'an-ı Kerim okuyan aileler, çocukları için bol bol dua etti.

Sınava girmek için Islahiye ilçesinden geldiğini dile getiren Fatoş Arıkan isimli bir aday, sınava iyi hazırlandığını, sınavı kazandığı zaman hangi bölümü okuyacağına daha karar vermediğini ifade etti. Kızını sınava getirdiğini belirten Mehmet Polat isimli bir vatandaş ise kızlarının sınavdan çıkmalarını heyecanla beklediklerini, sınava iyi hazırlandığını söyledi.

Kızını sınava girerken yalnız bırakmayan Filiz Kasapbaşı da şu açıklamalarda bulundu: “Bu sene tamamen tempolu bir şekilde dershane, okul, ev arası geçti. Nefes almadan gittik. İnşallah ektiğimiz ürünün mahsulünü alabilirsek çok memnun olacağız.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x