Kimliğini kaybeden öğrenciye Milletvekili Akdağ ve Kaymakam Bingöl sahip çktı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 111 kez okundu

MARDİN (CİHAN)- Mardin’in Midyat ilçesinde, YGS’ye girecek olan Sarıkaya köyünden İsmail Demir (18)

Kimliğini kaybeden öğrenciye Milletvekili Akdağ ve Kaymakam Bingöl sahip çktı
MARDİN (CİHAN)- Mardin’in Midyat ilçesinde, YGS’ye girecek olan Sarıkaya köyünden İsmail Demir (18) isimli öğrenci, sınava saatler kala kimliğini bulamayınca büyük telaş yaşadı. Demir, Milletvekili Abdurrahim Akdağ ve Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’e derdini telefonla anlattıktan sonra kısa zaman içinde kimliğine kavuştu.

Üniversite hayaliyle aylarca hazırlandığı YGS sınavına saatler kala nüfus cüzdanını bulamayan öğrenci İsmail Demir, çareyi yetkilileri aramakta buldu. Demir, Milletvekili Abdurrahim Akdağ’ın Danışmanı Mehmet Yaser’i arayıp durumu bildirdi. Bununla yetinmeyen Demir, Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ün cep numarasını kaymakamlık web sitesinden temin ederek, derdini anlattı.

Kapalı olan ilçe müdürlüğü Kaymakam Oğuzhan Bingöl’ün talimatıyla açıldı. Gerekli belgeleri nüfus müdürlüğünden alan İsmail Demir, köy muhtarına ibraz ettikten sonra tekrar nüfus müdürlüğüne gidip, yeni kimliğine kavuştu.

Yaşadığı olaydan büyük ders çıkardığını belirten Demir, “Sabah erkenden kalktım. Belgelerimi aldıktan sonra sınava gireceğim okula gitmek için hazırlandığımda kimliğimi bulamadım. Çok korktum, sınava girememe telaşı başladı içimde. Hemen bir yakınımı arayıp yardım istedim. Bana yardımcı olamayacağını, ancak Mardin Nüfus Müdürlüğü'nden alınabileceğini söyleyince, bir umut, Kaymakamımız Sayın Oğuzhan Bingöl’ü aramak geldi içimden. Başka çarem yoktu, ne olursa olsun aradım ve karşılaştığım yakın ilgi karşısında çok etkilendim. O kadar mutlu oldum ki sınava girememenin üzüntüsü yok oldu adeta. Bana hemen ilçe nüfus müdürlüğüne gitmem gerektiğini söyleyince, köyden gelip benden istenen belgeleri kısa zamanda tamamladım. Kimliğime kavuştu. Kaymakamımız Oğuzhan Bingöl’ün bu yakınlığını asla unutmayacağım gibi, bu olayda bana çok büyük bir ders oldu.” şeklinde duygularını ifade etti. Aziz Önen Lisesi’nde YGS sınavına giren Demir’in, okulda çok başarılı bir öğrenci olduğu öğrenildi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x