‘Bir Yastıkta 40 Yıl’ Semineri

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 12761 kez okundu

ANKARA (CİHAN)- Ankara Yenimahalle Belediyesi ‘Aile İçi İletişim semineri’ düzenledi. Evlilik ve Aile

‘Bir Yastıkta 40 Yıl' Semineri
ANKARA (CİHAN)- Ankara Yenimahalle Belediyesi ‘Aile İçi İletişim semineri’ düzenledi. Evlilik ve Aile Danışmanı Bülent Şen tarafından verilen ‘Bir Yastıkta 40 Yıl’ Semineri'nde; uzun ve mutlu bir evliliğinin ipuçları, aile içinde bireyler arasında ve çocuklarla sağlıklı iletişim kurmanın yolları ele alındı.

    İlçe halkının yoğun katılım gösterdiği seminerde Bülent Şen, evliliği; farklı kültürlerde yetişmiş, farklı hayalleri, ihtiyaçları ve istekleri olan 2 kişinin bir araya gelmesi, hayatı paylaşması ve toplumun da buna onay vermesi olarak tanımladı. Şen,” İlişkiler beslenmezse bitmeye ve azalmaya mahkumdur. Evliliklerin çatışma haline gelmesinde toplumun da etkileri olduğu aşikâr. Yakın çevremizdekiler de evlilik öncesinde bizlere çatışmaları körükleyici tavsiyelerde bulunuyor.”dedi.

    ÖNCELİKLE İLİŞKİYE ODAKLANMAK

    Çiftlerin ilişkilerine odaklanması gerektiğini kaydeden Şen, bireylerin ayrı ayrı birey olabilmenin yanında, 'biz' olabilmeyi becerebilmesi gerektiğini söyledi. Şen, çiftlerin çocukları ile ilişkilerinde sevgi ve disiplinin aynı anda sağlanması gerektiğini kaydederek çocuklarına zaman ayırmaları tavsiyesinde bulundu. Evlilik ve Aile Danışmanı Bülent Şen, iletişimde yaşanan en ufak bir kırılmanın telafisi zor hasarlara yol açtığını ifade ederek çiftlerin sen dili yerine ben dili kullanmasının sorunları çözmekte anahtar rol oynadığını söyledi.

    SEVGİ DEPOSUNU DOLU TUTUN

    Evliliği bitiren en önemli sebepleri; iletişimsizlik, ailelerin karışması ve cinsel problemlerin yaşanması olarak sıralayan Bülent Şen, çiftlerin tartışmayı kavgaya dönüştürmemeleri gerektiğini söyledi. Seminer sonunda katılımcıların sorularını cevaplayan Şen, onlara kadın erkek ilişkisiyle ilgili tüyolar vermeyi de ihmal etmedi.

    Bir erkeği kaybetmenin en garanti yolunun onu tenkit etmek olduğunu ifade eden Şen, erkeklere de kadınların gizli bir sevgi deposunun bulunduğunu ve bu deponun düzenli olarak doldurulması, beslenmesi gerektiğini söyledi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x