Kazaklar Türk balığını sevdi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 164 kez okundu

ALMATI (CİHAN)- Sabah kahvaltılarında dahi kırmızı et tüketen Kazaklar balık etini çok sevdi.

Kazaklar Türk balığını sevdi
ALMATI (CİHAN)- Sabah kahvaltılarında dahi kırmızı et tüketen Kazaklar balık etini çok sevdi. Kırmızı etin daha çok rağbet gördüğü ülkede bir market içinde pişirilerek bedava dağıtılan Türk balık türleri büyük ilgi gördü.

Eski başkent Almatı’da bir alış veriş merkezinde düzenlenen ‘Türk balığını tanıtma ve tattırma gününde’ Kazaklar başta levrek olmak üzere birçok balık çeşidini tatma imkanı buldu. Hamsiden levreğe; alabalıktan çipuraya kadar birçok balığın pişirilerek davetlilere ikram edildiği etkinlikte onlarca kilogram balık tüketildi.

Kazakistan'da alabalığın son derece iyi tanındığını gözlemlediklerini söyleyen firma sahiplerinden Özgür Kansu, levrek, çipura ve hamsinin de tanıtımı için çaba harcadıklarını ifade etti. Kazakistan’da son yıllarda kırmızı etten ziyade beyaz et ve su ürünlerinin büyük rağbet görmeye başladığını belirten Kansu, bu zenginliğinin dost ve kardeş ülke olan Kazakistan’da yaşayan vatandaşlara da tattırmak istediklerini söyledi.

Türk balıklarının Kazakların damak tadına uygun olduğunu belirten Özgür Kansu: “Yakın gelecekte Kazakistan marketlerinde Türk balıklarının yer alması için çaba gösteriyoruz. Bu tür organizasyonların Kazakistan pazarına giriş için son derece önemli.” dedi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x