Baykal: Halk, 2B ile ilgili yasal düzenlemeyi içine sindiremedi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 245 kez okundu

ANTALYA (CİHAN)- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz

Baykal: Halk, 2B ile ilgili yasal düzenlemeyi içine sindiremedi
ANTALYA (CİHAN)- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, toplumsal vicdanın AK Parti'nin getirdiği 2B ile ilgili yasal düzenlemeyi içine sindiremediğini söyledi.

        Deniz Baykal, beraberindeki CHP Antalya milletvekilleri Arif Bulut, Yıldıray Sapan ile Osman Kaptan ile CHP Alanya ilçe teşkilatını ziyaret etti. Ardından Toslak ve Değirmendere köylerinde 2B arazisi olan hak sahiplerini ziyaret eden Baykal, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

        Baykal, 2B konusunun özellikle Antalya'daki çiftçilerin ve orman köylerinde yaşayanların en temel konusu olduğunu dile getirdi. Meclis'te görüşülerek yasalaşan 2B ile ilgili tepkilerin ortaya konulduğunu ifade eden Baykal, toplumsal vicdanın AK Parti'nin getirdiği 2B ile ilgili yasal süreci içine sindirmediğini savundu.

        Konuyla ilgili toplumsal tepkinin giderek yaygınlaştığına dikkat çeken Baykal, çiftçinin bunu hak etmediğini ifade etti. Bu konunun çözüme kavuşması için gereken adımların atılmasının şart olduğunu dile getiren Baykal, köylünün mağdur edilmemesini istedi.

        İnsanların bir kaç kuşak üzerinde yaşadığı, işgal ettiği toprağı, devletin satın alma konusunda bir zorlaması ortaya çıktığını ifade eden Baykal, insanlara 100 yıldır kullandığı arazinin kendisine ait olmadığının söylendiğini ve buraya sahip olması için de çok ciddi bir bedel ödemek zorunda olduğunu çiftçi ve köylünün öğrendiğini dile getirdi. Ekonomik sıkıntılar içinde olan çiftçiye bu ortamda arazisini kendisine satmanın doğru bulmadığını ifade eden Baykal, köylülerin rant ve vurgun peşinde olmadığını söyledi. Baykal,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x