GÜNSİAF Başkanı Fincan: Türkiye, 2023 hedeflerine 3 yıl erken ulaşacak

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 112 kez okundu

ADIYAMAN (CİHAN)- Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Kasım Fincan, yaşanan gelişmelerle

GÜNSİAF Başkanı Fincan: Türkiye, 2023 hedeflerine 3 yıl erken ulaşacak
ADIYAMAN (CİHAN)- Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Kasım Fincan, yaşanan gelişmelerle Türkiye'nin 2023 hedeflerine 3 yıl erken ulaşacağına inandığını söyledi.

        GÜNSİAF Bölge Başkanlar Toplantısı, Adıyaman İkbal Koleji'nde yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan GÜNSİAF Başkanı Fincan, ülkenin birlik ve beraberlik içinde olmasının getirdiği gelişme neticesinde İsrail'in özür dilediğini ve tazminat ödemeyi kabul ettiğini dile getirdi.

        Türkiye için halen dışarıdan sermaye yatırımının devam ettiğine dikkat çeken Fincan, bu yatırımın yüzde 70'nin Avrupa ülkelerinden geldiğini bu durumun da Türkiye'nin ne kadar doğru bir yolda olduğunun en büyük göstergesi olduğunu belirtti.

        GÜNSİAF'ın çalışmaları hakkında da bilgi veren Fincan, federasyon olarak 19 ilde 38 dernekle faaliyette olduğunu belirterek, ''19 ilde 38 dernek ve 7 bin 650 üye ile çok geniş bir alanı kapsayan bir yerde çok aktif bir federasyonuz. Ülke sorunlarına eğilmiş dernekleri federasyonumuz altında topladık. Federasyonumuzun bağlı bulunduğu TUSKON bizim gibi, 7 Federasyondan oluşmaktadır.'' açıklamasını yaptı.

        ''Ülkemizin önü açık, başlayan bu filizlenmenin sonucunu hap beraber göreceğiz.'' diyen Fincan, oluşturulan bu hava ile bir an önce de yeni bir anayasanın yapılması gerektiğini ifade etti.

        
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x