'YGS sınavından 30 dakika önce okulda olun'

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 2910 kez okundu

KARS (CİHAN)- Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS)’ye saatler kala Kars FEM Dershanesi Rehberlik

'YGS sınavından 30 dakika önce okulda olun'
KARS (CİHAN)- Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS)’ye saatler kala Kars FEM Dershanesi Rehberlik Öğretmeni Mecit Alal, öğrencilerin rutin dışına çıkmadan sınav saati ne yarım saat kala sınava girecekleri adreste olmalarını önerdi.

Fem Dershanesi Rehberlik öğretmeni Alal, uzun bir maratonun son saatlerine gelinen bu zaman diliminde öğrencilerin artık üzerlerine düşen birçok şeyi yaptıklarını bu saatten sonra dua etmeleri gerektiğini hatırlatarak, şu saatlerde öğrencilerin psikolojik olarak ve fizyolojik olarak kendilerine dikkat etmeleri gerektiği uyarısında bulundu.

Ayrıca ekstra bir şeyler yiyeyim içeyim düşüncesinin de yanlış olduğuna değinen Alal, normal öğünde ne tüketiliyorsa onun tüketilmesini tavsiye etti. Yarın ise öğrencinin sınavdan iki saat önce kalkmasını, normal kahvaltısını yapmasını, sınav evraklarını yanına almayı asla unutmamasını ve sınav yerine yarım saat önce gitmesi gerektiğini hatırlatan Alal, “Sınava gidiş esnasında öğrenci ve yanındaki kişiler kesinlikle olumsuz durumlardan uzak durmalıdırlar.” dedi.

HARAKANİ HZ. TÜRBESİ ÖĞRENCİLERLE DOLDU TAŞTI

Öte yandan Kars’ta uzun YGS maratonun sınav saatine saatler kala öğrenciler, yanlarına velilerini alarak, şehrin manevi değeri ve bir çok alimin himmeti devam eden zatlar arsında saydıkları Ebu’l Hasan Harakani Hz. türbesine akın ettiler.

Aileleriyle birlikte dua eden gençler Harakani Hz. lerinin kabrini ziyaret ederek manevi açıdan kendilerini rahatlattıklarını ve Hazretin himmetine başvurduklarını kaydetti.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x