Gönüllüler devreye girince yaşlılar yalnız olmadıklarını hissetti

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 90 kez okundu

ÇORUM (CİHAN)- Çorum Belediyesi bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Belediye tarafından

Gönüllüler devreye girince yaşlılar yalnız olmadıklarını hissetti
ÇORUM (CİHAN)- Çorum Belediyesi bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Belediye tarafından 'Her yaşın güzel bir anısı vardır' sloganı ile hazırladığı 'Yaşlılarla el ele' projesi hayata geçirildi.

Yaşlılar Haftası dolayısıyla proje çerçevesinde belediye tarafından bir restoranda yemekli program düzenlendi. Programa katılan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, proje ile ilgili bilgi verdi. Yaşlıların milletin benliği olduğunu söyleyen Külcü, belediye olarak hayata geçirdikleri 'Yaşlılarla el ele' projesi ile her kapıyı çaldıklarını belirtti. Kendileri için çok mutlu bir gün olduğunu ifade eden Muzaffer Külcü ''Arkadaşlarımızla bir program düzenledik. Ve büyüklerimi burada görünce bir kez daha Allah'a hamd ettim. Avrupa'ya baktığınız zaman bir insan yaşlandığında, elden ayaktan düştüğünde bir köşeye atılabiliyor. Ancak bizim milletimiz bırakın çocuklarını, torunları dahi ninelerine bakıyor ve onlarla birlikte yaşıyorlar.'' dedi.

112 yaşlı ailenin ev temizlik ve bakımını üstlendiklerini kaydeden Başkan Külcü, bunun yanında Hitit Üniversitesi'nde bir kulübün de yaşlılara torunluk yaptığını ve onlarla bir araya geldiğini aktardı. 'Marifet iltifata tabidir' diyen Külcü ''Biz Sayın Başbakanımız'ın söylediği gibi milletin hizmetkarı olmaya geldik. Ve göreve geldiğimiz günden bu güne kadar bu söylemlerimizden asla vazgeçmedik. Ben başkan olarak her daim yaşlılarımızın emrindeyim. Ne zaman isterlerse kapımı çalabilirler.'' diye konuştu

KAN BAĞI OLMAYAN YAŞLI AİLELERE TORUNLUK YAPIYORLAR

Çorum Belediyesi'nin 'Yaşlılarla el ele' projesine Hitit Üniversitesi de destek veriyor. Aktif Yaşam Kulübü üyesi bir grup öğrenci kan bağı bulunmayan yaşlı ailelere torunluk yapıyor. Haftanın belirli günlerinde yaşlıların evlerine giden üniversite öğrencileri yaşlılarla muhabbet ediyor.

Hitit Üniversitesi Aktif Yaşam Kulübü Başkan Yardımcısı Beyza Nursin Yeni, sosyal sorumluluk projesine destek olmak amacı ile projeye destek verdiklerini dile getirdi. Görevlerinin yaşlı ailelerle muhabbet etmek olduğunu belirten Yeni, ''Biz kulüp olarak belediyemizin projesine destek vermek istedik. Haftanın belirli zamanlarında yaşlı ailelerimize gidiyoruz. Onlara hediye alıyoruz. Muhabbet ederek onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz. Bugün düzenlenen yemekte de yine onları yalnız bırakmak istemedik ve programa katıldık.'' açıklamasını yaptı.

Programa Muzaffer Külcü, eşi Hatice Külcü ve çok sayıda davetli katıldı. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x