Dalay Lama, Türk festivaline gelen semazenleri çok beğendi (Özel)

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 119 kez okundu

YENİ DELHİ (CİHAN)- Hindistan’da yaşayan Tibet Budistlerinin manevi lideri ve sürgündeki Tibet hükümeti

Dalay Lama, Türk festivaline gelen semazenleri çok beğendi (Özel)
YENİ DELHİ (CİHAN)- Hindistan’da yaşayan Tibet Budistlerinin manevi lideri ve sürgündeki Tibet hükümeti lideri Dalay Lama, başkent Yeni Delhi’de katıldığı bir programda izlediği sema gösterisini çok beğendiğini söyledi.

Hindistan’da devam eden Türk festivaline katılan semazen gurubu, Tibetli Budistlerin manevi lideri Dalay Lama’nın da katıldığı bir programda gösteri düzenledi. Dalay Lama’nın konuşmasının yapıldığı özel programa başkent Yeni Delhi’den seçkin misafirler katıldı. Türk festivali organize heyetinin girişimi ile düzenlenen özel sema gösterisi, misafirlerin de büyük ilgisini çekti. Programda sahne alan semazenlerin sema gösterisinin anlamının anlatılmasından sonra Dalay Lama gösteriyi dikkatle izledi.

İstanbul’dan Türk festivali için özel olarak gelen Zuhurat Musiki grubunun sema mukabelesinin ardından semazenlerden detaylı bilgi alan Dalay Lama, başa giyilen Mevlevi sikkesini inceledi. Sempatik hareketleri ile sema gurubu ile şakalaşan Budist lider, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Türk festivali organize heyetini temsilen Yavuz Kotan ve Şaban Küçükzoroğlu, Dalay Lama’ya seramik tabak üzerine hat sanatı ile yazılmış ismini hediye etti.

CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x