Ünlülerden iklim manifestosu

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 162 kez okundu

İSTANBUL (CİHAN)- Sabancı Üniversitesi ile Stıftung Mercator Girişimi’nin ortaklaşa yürüttüğü ‘İklim Değişikliği Tehdidine

Ünlülerden iklim manifestosu
İSTANBUL (CİHAN)- Sabancı Üniversitesi ile Stıftung Mercator Girişimi’nin ortaklaşa yürüttüğü ‘İklim Değişikliği Tehdidine Karşı İstanbul Manifestosu’ kampanyası için birçok ünlü isim imza attı. Manifestoda, insanların diğer türlerin yanında kendisini de yok ettiği vurgulandı.

Karaköy İstanbul Politikalar Merkezi'nde düzenlenen ‘İklim Değişikliği Tehdidine Karşı İstanbul Manifestosu’ başlıklı tartışma ve sunum programında kampanyaya destek veren isimler açıklandı. Programa; Adalet Ağaoğlu, Tema Vakfı Başkanı M. Serdar Sarıgül, kampanya sorumlusu Ömer Madra ve çok sayıda davetli katıldı. Programda, iklim değişikliğini tehdidine karşı olan sanatçı, yazar, akademisyen, müzisyen ve girişimcilerin mesajını içeren bir sinevizyon gösterisi yapıldı.

Programda konuşan Adalet Ağaoğlu, “Fabrikasyon arttı. Havanın kirlenme boyutları, son aşamasına ulaştı. Vakit geçirmeden bizden sonraki kuşakları düşünmek zorundayız. Bu konuda üstümüze düşeni yapmalıyız. Ben eserlerimde insanın dünyaya tayin edildiğine baktım. 'Ruh üşümesi' adlı kitabımda 'insanın iç dünyasının soğuyor, kuraklık bundan artıyor' dedim. Bu duygu alışverişinin azalmasına da bağlı. Bu benim bakışım. Böylece kendimi sorguluyorum.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x