Işık Koleji öğrencileri yaşlılara unutulmaz bir gün yaşattı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 2462 kez okundu

SAKARYA (CİHAN)- Sakarya Özel Işık Koleji öğrencileri, Hendek Melek Nişancı Huzurevi’nde kalan yaşlıları

Işık Koleji öğrencileri yaşlılara unutulmaz bir gün yaşattı
SAKARYA (CİHAN)- Sakarya Özel Işık Koleji öğrencileri, Hendek Melek Nişancı Huzurevi’nde kalan yaşlıları okulda ağırladı. Yaşlılar unutulmaz bir gün yaşadı.

Programa Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Mesut Pehleven, Huzur Evi Müdürü Ramazan Dargın, öğrenci veli ve öğretmenler katıldı.

Okul Müdürü Bayram Yayla, kimsesiz yaşlıların her zaman yanında olduklarını hissettirmek amacıyla böyle bir etkinliği düzenlediklerini söyledi. Toplumsal değerlerin giderek azaldığı günümüzde, yaşlılara gereken değirin verilmesi, onları sadece yaşlılar haftasında değil her zaman hatırlanması gerektiğini kaydetti.

Yayla, “Program öncesinde velilerimiz ve idarecilerimiz huzur evine bizzat giderek yaşlıları alarak okula getirdiler. Okulda onlar için hazırlanan özel programda öğrenciler şiirler okurken, müzik öğretmenlerimiz de yaşlılarımızın sevdiği türkü ve şarkıları söylediler. Minik öğrenciler huzur evi sakinlerine çiçek verirken Okul Aile Birliği Başkanımız Yıldız Güneş de misafirlere çeşitli hediyeler takdim etti.” diye konuştu.

Huzurevinde yaşayan yaşlıları bir gün de olsa aile ortamı yaşatmanın öğrenci ve öğretmenleri mutlu ettiğini vurgulayan Yayla “ Öğrencilerimizde büyüğe değer verme duygusunu kavratmak, babaanne, anneanne, dede gibi kavramları hatırlatmak amacıyla velilerimizle beraber okulumuzda onlara öğle yemeği verdik. Yaşlılarımızı sadece yaşlılar gününde hatırlayan değil diğer günlerde de onlarla beraber olabilecek gönüllü velileri belirledik. Bu velilerimiz yaşlılarımızın birer ailesi gibi yanlarında olup, müsait oldukları sürece huzurevinde de ziyaret edebilecekler.” şeklinde konuştu.

Projeyi hayata geçirdikleri için okul yönetimine teşekkür eden Okul Aile Birliği Başkanı Yıldız Güneş, “ Huzurevinin tabelasını görüyorduk. Ancak hiç içine girmeyenler oluyordu. Misafirimiz vasıtasıyla huzurevini daha yakından tanıma imkanı bulduk.Onları yaşlı olmalarına rağmen gayet dinç bulduk. Huzurevi de bir ihtiyaç. Kimsesi olmayan bakıma muhtaç insanların da kalabileceği bir yer. Bundan sonra veli ve öğrenciler olarak huzurevine daha sık uğrayacağız.” diye konuştu.

Huzurevinden 35 arkadaşıyla birlikte okulun yaşlılarla tanışma ve kaynaşma yemeğine katıldıklarını belirten Huzurevi sakinlerinden emekli öğretmen Fikri Altay ,Işık Koleji’ne ve velilerine teşekkür etti.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x