Cihan'ın gündeme getirdiği Kına ailesine Bingöl Belediyesi sahip çıktı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 143 kez okundu

BİNGÖL (CİHAN)- Bingöl Belediyesi merkez Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi'nde ikamet eden ve birçok

Cihan'ın gündeme getirdiği Kına ailesine Bingöl Belediyesi sahip çıktı
BİNGÖL (CİHAN)- Bingöl Belediyesi merkez Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi'nde ikamet eden ve birçok ferdi çeşitli hastalıklarla mücadele eden 9 çocuklu Kına ailesinin sahip çıktı. Belediye ekipleri aileye yardımcı olmak için çalışmalara başladı.

        Ailenin yaşadığı sorunların Cihan Haber Ajansı (Cihan) tarafından gündeme getirilmesinden sonra ilk olarak Bingöl Sağlık Gönüllüleri Derneği (BİNSADER) ailenin sağlık problemlerinin çözümünü üstlendi. Ayrıca birçok hayırsever de maddi ve manevi olarak yardımda bulundu. Bingöl Belediyesi de ailenin giyim ihtiyaçlarını karşıladı, çocukların da eğitimi masraflarını karşılayacağını bildirdi. Bingöl Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi bünyesinde kurulan Sevgi Mağazası da aileye giyim yardımında bulundu.

        Ailenin sorunlarını dinleyen Kadın Koordinasyon Merkezi üyeleri, Kına ailesinin çocuklarının okuma salonlarında ücretsiz okumaları için girişimde bulundu. Okuma salonlarına kayıtları yapılan çocuklar, ücretsiz dershane hizmeti alacak.

        Bingöl Belediyesi’nin daha önce de evlerinin bir yıllık kira ücretini karşıladığını belirten aile üyeleri, özellikle bugün yapılan giyim yardımı ve çocuklarının eğitimi için yapılan katkıdan dolayı duygulandıklarını belirterek,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x