Vali Kızılcık: Türkiye’nin en büyük zenginliği yetişmiş gençleri

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 135 kez okundu

TRABZON (CİHAN)- Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Türkiye’nin en büyük zenginliğinin yetişmiş gençleri

Vali Kızılcık: Türkiye'nin en büyük zenginliği yetişmiş gençleri
TRABZON (CİHAN)- Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Türkiye’nin en büyük zenginliğinin yetişmiş gençleri olduğunu söyledi.

        Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Belediyesi Gençlik Meclisi 3. Olağan Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, gençlerin eğitiminin önemine dikkat çekti. Hayatta başarılı olmanın temel kurallarının zamanın, enerjinin ve bilginin yönetmeye bağlı olduğunun altını çizen Kızılcık, “Eğer bilgiye sahip olursanız, zamanı ve enerjinizi de iyi kullanırsanız inanın gerçekleştiremeyeceğiniz hiçbir hedef yoktur.” dedi.

        Türkiye’nin en büyük zenginliğinin yetişmiş gençler olduğunu ifade eden Vali Kızılcık, “Ülke olarak sizlere güvendiğimiz için 2023 hedeflerini ortaya koyduk. Bizler bu hedefleri sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Hayatın hangi alanında ne ile uğraşırsanız uğraşın çalışmalarınızı daima bilimsel yapın. Hamasi nutuklarla bir yere varılamayacağını sizlere açıkça ifade edebilirim. Eğer devlet olarak yetişmiş insan gücüyle araştırmaya dayalı politikalar üretirsek işte o zaman ülkemiz hedeflenen noktalara rahatlıkla ulaşmış olur.” ifadelerini kullandı.

        
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x