Büyükşehir’in ‘Bursa Araştırmaları’na SİVİLAY’dan ödül

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 105 kez okundu

BURSA (CİHAN)- Büyükşehir Belediyesi Bursa Araştırmaları Merkezi, Bursa Sivil Toplum Derneği (SİVİLAY) tarafından

Büyükşehir'in ‘Bursa Araştırmaları'na SİVİLAY'dan ödül
BURSA (CİHAN)- Büyükşehir Belediyesi Bursa Araştırmaları Merkezi, Bursa Sivil Toplum Derneği (SİVİLAY) tarafından ödüllendirildi.

SİVİLAY’ın geleneksel ‘Kente Katkı Ödülleri’, Dernekler Yerleşkesi’nde yapılan törenle sahiplerini buldu. Bursa’ya sosyal, kültürel ve ekonomik alanda katkı koyan 12 kişi ve kuruma ödül verildi. Törende, son 5 yılda 100’ü aşkın eseri kente kazandıran Büyükşehir Belediyesi Bursa Araştırmaları Merkezi, Cumhuriyet tarihinin en büyük ve en kapsamlı Bursa araştırmalarına imza attığından dolayı ödüle layık görüldü.

Bursa Araştırmaları Merkezi’nin ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, SİVİLAY Başkanı Okan Aras’tan aldı. Başkan Altepe, ödülün gururunu Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Danışmanı ve Bursa Kent Müzesi Koordinatörü Ahmet Erdönmez, Büyükşehir Belediyesi Tarihi ve Kültürel Miras Projeler Koordinatörü ve Ar-Ge Şube Müdürü Aziz Elbas ile Bursa Araştırmaları Merkezi çalışanlarıyla paylaştı.

Başarının iltifata tabi olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Bursa için örnek hizmetler yapan SİVİLAY’ı tebrik ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak hedefimiz, Bursa’da kentlilik bilincinin gelişmesini sağlamak ve değerlerimize sahip çıkmaktır. Bu noktada yapılan çalışmaların ödüllendirilmesi de onur verici.” dedi.

SİVİLAY Kente Katkı Ödülleri’nde babası İhsan Celal Antel’in koleksiyonunu Bursa Kent Müzesi’ne bağışlayan Afif Antel de ödüle layık görüldü. Antel’in ödülünü veren Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Danışmanı ve Bursa Kent Müzesi Koordinatörü Ahmet Erdönmez, Antel’in koleksiyonunun kısa süre sonra Bursa Kent Müzesi’nde açılacak sergide görülebileceğini söyledi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x