Kara: Ekmek israfının yüzde 51'i fırınlarda oluyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 157 kez okundu

KIRIKKALE (CİHAN)- Kırıkkale Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Kara, Türkiye'de ekmek yapımında günlük

Kara: Ekmek israfının yüzde 51'i fırınlarda oluyor
KIRIKKALE (CİHAN)- Kırıkkale Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Kara, Türkiye'de ekmek yapımında günlük 25 bin ton buğday kullanıldığını belirtti. Kara, ekmek israfının yüzde 51'inin fırınlarda, yüzde 38'inin evlerde, yüzde 11'inin de lokantalarda olduğunu söyledi.

        Toprak Mahsulleri Ofis Kırıkkale Şube Müdürlüğü, ekmek israfıyla ilgili bir program düzenledi. Programa katılan Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri de bayat ekmeklerden yemek ve tatlı yaparak katkı sağladı. Ekmek israfını konu alan kamu spotlarının izlendiği programaa yemek ve tatlı çeşitleri ile katılan kursiyerlere Toprak Mahsulleri Ofis Kırıkkale Şube Müdür Yardımcısı Mehmet Ekici ile Alım ve Muhafaza Servis Şefi Emine Gözde Karaca tarafından bayat ekmeklerden yapılan yemekler kitabı, Ekmek İsrafı Araştırma kitabı ve bir litrelik fındık yağı hediye edildi.
        
        Programda konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Kara, ekmek israfının sanılanın aksine evlerde değil fırınlarda daha çok olduğunu belirtti. Kara, israfın yüzde 51'inin fırınlarda, yüzde 38'inin evlerde, yüzde 11'inin de lokantalarda kaydetti.

        Toprak Mahsulleri Ofis Kırıkkale Şube Müdür Yardımcısı Mehmet Ekici ise israf edilen ekmeğin ekonomik büyüklüğüyle ilgili de rakamlar verdi. Ekici,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x