Feza Berk öğrencilerinden Çanakkale sergisi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 2543 kez okundu

SAMSUN (CİHAN)- Feza Berk İlkokulu/Ortaokulu öğrencileri Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümünü farklı etkinliklerle kutladı.<br/>Feza

Feza Berk öğrencilerinden Çanakkale sergisi
SAMSUN (CİHAN)- Feza Berk İlkokulu/Ortaokulu öğrencileri Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümünü farklı etkinliklerle kutladı.
Feza Berk Koleji Görsel Sanatlar Zümresi tarafından hazırlanan “Tarihe Sığmayan Destan: Çanakkale” konulu sergi öğrenci ve velilerin katılımıyla açıldı. Sergide Çanakkale Cephesi’nde askerlerin kullandığı malzemelerin benzerleri, yedikleri yemeklerin örnekleri de yer aldı. Çanakkale’de şehit olan Samsunlu kahramanları anlatan temsili şehitlik ziyaretçileri duygulandırdı.
Sergide ayrıca “Fotoğrafların Diliyle Çanakkale” adlı bir köşe oluşturuldu; öğrencilerin karakalem resim çalışmaları ile enstalasyon eserlerine yer verildi.
Feza Berk Koleji’nin Çanakkale Zaferi’nin 98. Yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde ayrıca geniş katılımlı bir şiir okuma yarışması düzenlendi. Çanakkale konulu şiirlerle yarışan öğrenciler performanslarıyla büyük beğeni topladı.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x