Kimse Yok Mu Muğla Şubesi'ne yardım talepleri artıyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 148 kez okundu

MUĞLA (CİHAN)- Kimse Yok Mu Derneği Muğla Şube Müdürü Yusuf Pelit, bir ay

Kimse Yok Mu Muğla Şubesi'ne yardım talepleri artıyor
MUĞLA (CİHAN)- Kimse Yok Mu Derneği Muğla Şube Müdürü Yusuf Pelit, bir ay önce hizmete girmelerine rağmen 50’den fazla mağdur vatandaşın taleplerini aldıklarını söyledi. Dernek binasında gazetecilerle tanışma toplantısı düzenleyen Pelit, il genelinde ve ilçelerde temsilcilikler açtıklarını belirterek, “23 Şubat 2013'te burada 33. şube olarak hizmet vermeye başladık. Bu süre zarfında güzel olaylara şahit olduk. Bir ay içinde 50’den fazla mağdur insanımızın talepleri oldu. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin ölçülerini yerinde tespit ediyoruz. Nasıl yardımcı olacağımız konusunda araştırmalar yapıyoruz. Yönetim kurulumuzda değerlendirip hangi yardımları yapabileceğimizi konuşuyor ve karara bağlıyoruz.” dedi.

Şube Müdürü Pelit, başta mağdurlar olmak üzere yardım edecek vatandaşların da kendilerine kurum telefonlarından veya e-postayla ulaşabileceğini kaydederek, “Yardımlar geldiğinde kontrollerini yaparak, barkodlayıp depoya yerleştiriyoruz. Bölge müdürlüğümüz ve genel merkezimiz bunu anında görüyor. Çıkışta da barkodu aynı şekilde okutuyoruz. Şeffaf ve net bir çalışmamız var. Yurtiçi ve yurtdışında kampanyalarımız var. Türkiye’de bugün itibariyle 44 şubemiz açıldı, 97 ülkede faaliyetimizi sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kimse Yok Mu Derneği olarak katarakt kampanyası düzenlediklerini de duyuran Yusuf Pelit, “Afrika’da 2 milyon katarakt hastası olduğu tespit edildi. Bunları görmesine, 100 dolar karşılığında olabiliriz. Doktorlarımız orada ücretsiz ameliyatlar yapıyor. Bu yardımın kime ve nereye ulaştığını gösteren teşekkür belgesi veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Pelit, 27 Mart 2013 tarihinde derneklerine bağlı Asya arama Kurtarma ekibine ait deprem simülasyon TIR’ının Muğla’ya geleceğini de belirterek, “Okullarımıza yazı gönderdik. Öğrencilerimize ve diğer vatandaşlarımıza, deprem anında nasıl tedbir alınacağını yetkili arkadaşlarımız gösterecek. Muğla halkının yardımlarını ve ziyaretlerini bekliyoruz.” dedi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x