Bolu'da soba faciası: 4 ölü, 8 kişi tedavi altında (2)

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 141 kez okundu

BOLU (CİHAN)- Bolu'nun Gerede ilçesinde sobadan sızan gazdan 12 kişi zehirlendi. Zehirlenen 2

Bolu'da soba faciası: 4 ölü, 8 kişi tedavi altında (2)
BOLU (CİHAN)- Bolu'nun Gerede ilçesinde sobadan sızan gazdan 12 kişi zehirlendi. Zehirlenen 2 aileden 4 kişi yaşamını kaybederken, 8 kişi de tedavi altına alındı.

Bolu'nun Gerede ilçesinde dün akşam saatlerinde etkili olan şiddetli lodos nedeniyle birçok kişi sobadan sızan gazdan zehirlendi. İlk olay Dayıoğlu Mahallesi Demiralp Caddesi'ndeki bir apartmada meydana geldi. 75 yaşındaki Hasan Başyiğit, sabah torunlarını sevmek için odalarına gitti. 6 yaşındaki Zeynep ile 4 yaşındaki Betül Başyiğit'i baygın halde gören yaşlı adam, oğlu Hasan Başyiğit (43) ile gelini Emine Başyiğit'in (39) cansız bedeniyle karşılaştı.
Cenazeler olay yerine çağrılan 112 acil sağlık ekiplerince Gerede Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken 2 çocuk hastanede tedavi altına alındı.

İkinci olay ise aynı mahallede birinci zehirlenmenin gerçekleştiği apartmanın 500 metre ilerisinde Köroğlu Caddesi'ndeki bir apartmanda meydana geldi. 3 katlı apartmanın orta katında oturan Mehmet Yılmaz(70) ile eşi Fatma Yılmaz (66) akşam söndürmeden uyudukları sobadan sızan gazdan zehirlendi. Komşularının haber alamaması üzerine yakınlar kapıyı kırarak eve girdi. Karı kocanın cansız bedeniyle karşılaşan akrabaları olay yerine 112 acil sağlık ekiplerini çağırdı. Talihsiz çiftin cansız bedenleri ambulansla hastane morguna kaldırıldı.

Gerede Kaymakamı Arslan Yurt hastaneye gelerek bilgi aldı. 12 kişinin zehirlendiğini belirten Yurt,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x