Suudi Prens Al Saud, Vali Lekesiz’i ziyaret etti

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 93 kez okundu

HATAY (CİHAN)- Suudi Arabistan Prensi Türki Bin Talal Bin Abdulaziz Al Saud, Hatay

Suudi Prens Al Saud, Vali Lekesiz'i ziyaret etti
HATAY (CİHAN)- Suudi Arabistan Prensi Türki Bin Talal Bin Abdulaziz Al Saud, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.

        Suudi Prens'in başında olduğu Nalabbee Al Nedaa İnsani Yardım Vakfı’nın üyelerinden oluşan heyetle Vali Lekesiz’i makamında ziyaret eden Prensi Al Saud, ziyarette Hatay’da konaklayan Suriyelilere vakıf olarak insani yardımda bulunduklarını söyledi.

        Suudi Prensi Al Saud, nerede olursa olsun, yardımı gerektiren bir durumda insanların yanında olduklarını ifade ederek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne de Suriyeli misafirlerine karşı gösterdiği insani yaklaşımdan dolayı teşekkür etti.

        Vali Lekesiz de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuklarına Hatay hakkında bilgi verdi. Hatay’da yüzyıllardır farklı diller, dinler, inançlar ve etnik kökenlerin bir arada barış ve hoşgörü içinde yaşadığını ifade eden Lekesiz, 2 yıldır zor durumda kalan Suriyelileri insani gerekçelerle geçici olarak Türkiye'de misafir ettiklerini söyledi.

        Özelde Hatay’ın barışı, sevgisi, hoşgörüsü ile genelde ise bu coğrafyanın inşa ettiği medeniyetin insana bakışı ile misafirlere yardımcı olmaya çalıştıklarını vurgulayan Lekesiz,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x