Mirmahmutoğlulları: Herkesin günde 1 bardak süt içmesi şart

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 978 kez okundu

BURSA (CİHAN)- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, herkesin günde bir

Mirmahmutoğlulları: Herkesin günde 1 bardak süt içmesi şart
BURSA (CİHAN)- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, herkesin günde bir bardak süt içmeye teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

Vedat Mirmahmutoğulları, Bursa Birlik Vakfı Şubesi tarafından düzenlenen toplantıda, uygulanan tarım politikalarına değindi. Son 10 yılda gıda, tarım ve hayvancılıkta çok önemli bir mesafe kaydettiklerini belirten Mirmahmutoğulları, Türkiye’nin zengin yapısına dikkat çekti. Çiftçiye olan destek sayesinde üretimin arttığına dikkat çeken Mirmahmutoğulları, 2023 hedefleri kapsamında tarım ve hayvancılık alanında dünyanın en önde gelen ülkeleri arasında yer alacaklarını kaydetti.

“HERKESİN GÜNDE 1 BARDAK SÜT İÇMESİ ŞART”

Her bireyin sağlıklı olmasının şart olduğunu ifade eden Mirmahmutoğulları, kanserli bir hastanın devlete olan maliyetinin yıllık yaklaşık 15 bin TL olduğunu belirtti. Sağlığın, her şeyden önce bireylerin kendi geleceğini etkilediğini söyleyen Mirmahmutoğulları, herkesi günde en az 1 bardak süt içmeye teşvik etmenin gerekli olduğunu dile getirdi. Bunun yapılmaması halinde kendi insan sağlığına sonrasında ülke ekonomisine fayda sağlanamayacağını vurguladı.

“SON 10 YILDA HASILAMIZ 3 KAT ARTTI”

Mirmahmutoğulları, son on yılda gıda, tarım ve hayvancılık alanlarındaki gelişmeler konusunda şunları söyledi: “10 yıl önce 23 milyar dolar hasıla edilirken bu rakamı yaklaşık 3 katına çıkarttık. Şu an 63 milyar dolarlık bir hasılaya sahibiz. Ülkemiz, bu rakamında üstünde bir ivmeye sahip. 2023 hedefleri kapsamında 150 milyar dolarlık bir hasıla elde etmek istiyoruz.” CİHAN
Anahtar Kelimeler

Ajans Malatya


GearBest.com TR

Yorum Gönder

@name x