Kaleiçi’nde suç oranları düştü, son 14 ayda sadece 10 olay yaşandı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 120 kez okundu

ANTALYA (CİHAN)- Antalya Kaleiçi’nde son 14 ayda işlenen suç sayısının sadece 14 olduğu

Kaleiçi'nde suç oranları düştü, son 14 ayda sadece 10 olay yaşandı
ANTALYA (CİHAN)- Antalya Kaleiçi’nde son 14 ayda işlenen suç sayısının sadece 14 olduğu belirtildi. Yerli ve yabancı turistlerin en yoğun olduğu bölgede eski yıllarda suçların çok yoğun olduğu, alınan güvenlik önlemleriyle bu suçların önüne geçildiği açıklandı.

Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Kalekapısı ve Kaleiçi esnafı ile huzur toplantısında bir araya geldi. Kalekapısı Esnafları Güçlendirme ve Kalkındırma Derneği’nde (KALEDER) yapılan toplantıya katılan Mustafa Sağlam, burada esnafın sıkıntı ve sorunlarını dinledi.

Antalya’da göreve geldiği günden bu yana aldığı bilgiler doğrultusunda Kaleiçi’nin Antalya’nın ticaret merkezi ve vitrini olduğunu öğrendiğini açıklayan Sağlam, bu bölgede polis, esnaf ve vatandaş işbirliğinin en üst düzeyde olduğunu, sosyal bir olgu çerçevesinde suça karşı sokak ve mahalle hakimiyetinin tam olduğunu vurguladı. Kaleiçi bölgesinde suçların işlenmeden önlendiğini ve tarihi komşuluk ilişkilerinin yaşandığını hatırlatan Sağlam, “Bizim için, eğer Kalekapısı ve Kaleiçi güvenli ise Antalya güvenlidir. Değilse Antalya’da güvenlikten söz edilemez.” dedi.

Kaleiçi’nde işlenen suçlarda çok büyük oranda azalma olduğunun altını çizen Emniyet Müdürü Sağlam, burada son 14 ayda iş yerinden ve açıktan hırsızlık, yaralama, güveni kötüye kullanma ile ilgili sadece 10 olay meydana geldiğini açıkladı. Bu olayların da 7’sinin aydınlatıldığını kaydeden Sağlam, “Esnafın ve vatandaşlarımızın desteği ile bu olayların hiç meydana gelmemesini arzu ediyoruz. Kalekapısı'nda, Emniyet Müdürlüğü’ne ait mobese sistemi ve KALEDER’e ait 46 güvenlik kamerası sistemi ile ilimizde suç oranlarının en düşük olduğu örnek bölgemizdir.” diye konuştu.

Dernek yöneticileri, üyeler, muhtarlar, esnaf ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan KALEDER Başkanı Hasan Kilit, bölgenin fiziki ve sosyal yapısına önem veren bir sivil toplum kuruluşu olduklarını söyledi. Bu bölgenin şehrin tam merkezi yerinde olduğunu ve finans kalbi olarak attığını kaydeden Kilit, “Çarşı esnafı olarak Antalya Emniyet Müdürlüğü ile sürekli iletişim halindeyiz. Bölgenin asayiş olarak bir sıkıntısı bulunmamaktadır. Bu da bizim Emniyet Müdürlüğü ile uyum içerisinde olduğumuzun en büyük kanıtıdır.” diye konuştu.

Toplantıda söz alan esnaf ve vatandaşlar, huzur toplantılarının düzenlenmesinden duymuş oldukları memnuniyeti dile getirerek, Antalya Emniyeti’nin yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı Emniyet Müdürü Sağlam’a teşekkür etti. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x